Harrison Ford gwiazdą kolejnej ekranizacji „Zewu krwi” Jacka Londona?

Natalia Hluzow
17.07.2018 10:35
Harrison Ford gwiazdą kolejnej ekranizacji „Zewu krwi” Jacka Londona? Fot. FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS

Ulubieniec kinomanów przymierza się do roli w „Zewie krwi”, wielokrotnie ekranizowanym klasyku powieści przygodowej autrstwa Jacka Londona. W kogo ma się wcielić Harrison Ford?

„Zew krwi” to jedna z najsłynniejszych amerykańskich powieści przygodowych, która po raz pierwszy została wydana w 1903 roku. Akcja książki Londona osadzona jest u schyłku XIX wieku, w czasach „gorączki złota” nad Klondike w Jukonie w Kanadzie. Wśród tłumów wyruszających w kierunku Alaski z nadzieją na zysk znajduje się m.in. John Thornton. Na swojej drodze spotyka psa imieniem Buck, będącego mieszanką bernardyna i owczarka szkockiego, który został porwany i sprzedany do psiego zaprzęgu. Między Thorntonem i Buckiem zaczyna rodzić się wielka, przyjacielska więź.

„Zew krwi”: Harrison Ford jako John Thornton

Harrison Ford jest w trakcie negocjacji z wytwórnią 20th Century Fox jako potencjalna gwiazda nowej adaptacji powieści Londona. Jeśli umowa zostanie sfinalizowana, aktor wcieli się w Johna Thorntona, głównego ludzkiego bohatera filmu, którego w poprzednich ekranizacjach grali m.in. Clark Gable, Charlton Heston i Rutger Hauer.

EN_01100950_9162 Fot. foto: Everett Collection/ EAST NEWS

„Zew krwi” - filmowe adaptacje

Pierwsza filmowa adaptacja powieści „Zew krwi” powstała już w 1923 roku w formie filmu niemego. Najważniejsze ekranizacje książki zostały zrealizowane w latach 1935 i 1972, gdzie Johnem Thorntonem byli kolejno Clark Gable i Charlton Heston.

Reżyserem nowego filmu jest Chris Sanders („Jak wytresować smoka”, „Lilo i Stich”), scenariusz napisał Michael Green, współtwórca scenariuszy „Logana” czy „Blade Runnera 2049”. Film powstaje w wytwórni 20th Century Fox. Zdjęcia mają wystartować we wrześniu 2018. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.