„Zimna wojna”: oficjalny zwiastun filmu nagrodzonego w Cannes Pawła Pawlikowskiego

Natalia Hluzow
22.05.2018 16:30
„Zimna wojna”: oficjalny zwiastun filmu nagrodzonego w Cannes Pawła Pawlikowskiego Fot. materiały prasowe Kino Świat

Studio Opus Film odpowiedzialne za produkcję „Zimnej wojny” zaprezentowało pierwszy oficjalny zwiastun najnowszego filmu Pawła Pawlikowskiego.

Olśniewająca Joanna Kulig, przejmujący Tomasz Kot, klimatyczna muzyka i pięknie sfotografowana powojenna rzeczywistość – tak w skrócie opisać można „Zimną wojnę” na podstawie zwiastuna, który właśnie trafił do sieci.

Paweł Pawlikowski nie bez powodu cieszy się zaszczytami na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych. Nadchodząca „Zimna wojna”, za reżyserię której został nagrodzony podczas 71. Festiwalu Filmowego w Cannes, może okazać się filmem jeszcze wybitniejszym, bo bardziej uniwersalnym, niż uhonorowana Oscarem „Ida”.

„Zimna wojna” - zwiastun filmu Pawła Pawlikowskiego

„Zimna wojna” to historia trudnej miłości Zuli i Wiktora opowiedziana na tle powojennej Polski i Europy. Młoda artystka sceniczna i stateczny kompozytor zakochują się w sobie bez pamięci, lecz choć nie potrafią bez siebie żyć, nie umieją też żyć razem. Wstęp do burzliwej relacji bohaterów, w których wcielają się Joanna Kulig i Tomasz Kot, serwuje nam pierwszy, oficjalny zwiastun „Zimnej wojny”:

Reżyserem i scenarzystą „Zimnej wojny” jest Paweł Pawlikowski. W tworzeniu scenariusza pomagali mu nieżyjący już Janusz Głowacki oraz Piotr Borkowski. Zdjęcia, podobnie jak w przypadku „Idy”, są dziełem Łukasza Żala. Na ekranie, obok Kulig i Kota, zobaczymy m.in. Agatę Kuleszę i Borysa Szyca. 

Ogólnopolska premiera filmu odbędzie się 8 czerwca 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.