"Zimna wojna" wycofana z Netfliksa. Wielka wpadka platformy streamingowej

06.11.2019 09:44
"Zimna wojna" wycofana z Netfliksa. Wielka wpadka platformy streamingowej Fot. kadr z filmu Zimna wojna

Netflix zapowiedział, że od listopada 2019 roku będzie można oglądać film "Zimna wojna". Tytuł został wycofany z platformy. Z jakiego powodu?

Netflix od jakiegoś czasu zapowiadał, że już niedługo w serwisie pojawi się nominowany do Oscara film Pawła Pawlikowskiego pod tytułem "Zimna wojna". Tytuł miał się pojawić w bazie Netfliksa od listopada 2019 roku. I się pojawił, ale bardzo szybko zniknął. Wszystko z powodu pomyłki przedstawicieli platformy. O co chodzi?

"Zimna wojna" - film zniknął z Netfliksa

"Zimna wojna" znalazła się na liście listopadowych nowości Netfliksa. Trafił do bazy serwisu, jednak tylko na kilka dni. Okazuje się, że to nie żaden błąd platformy, tylko zwyczajna ludzka pomyłka. Na oficjalnym koncie Facebook Netflix Polska pojawiło się wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

Jak widać, "Zimna wojna" trafiła do serwisu... za wcześnie. Licencja na film obowiązuje dopiero od roku 2020, więc abonenci platformy będą mogli obejrzeć dzieło Pawlikowskiego dopiero w czerwcu przyszłego roku. Miejmy nadzieję, że wśród użytkowników Netfliksa nie było zbyt wielu osób, które wykupiły dostęp do usługi tylko ze względu na nagradzaną polską produkcję.

Przeczytaj także

"Zimna wojna" weszła do kin w czerwcu 2018 roku i z miejsca została okrzyknięta jednym z najlepszych polskich filmów ostatnich lat. W rolach głównych wystąpili Tomasz Kot i Joanna Kulig. Dramat otrzymał wiele prestiżowych nagród filmowych. Pawlikowski został nagrodzony nagrodą dla najlepszego reżysera na festiwalu w Cannes oraz pięć Europejskich Nagród Filmowych - za najlepszy europejski film roku, reżyserię, aktorkę, scenariusz i montaż. W wyścigu o Oscary film kandydował w kategoriach najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia i najlepsza reżyseria. Niestety nie udało mu się zdobyć żadnej statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Przeczytaj także

"Zimna wojna" - gdzie można obejrzeć film Pawła Pawlikowskiego?

Zanim tytuł ponownie trafi do oferty Netfliksa, można go obejrzeć na platformach VoD, takich jak VoD.pl oraz serwisach UPC, Vectry i Orange. Po raz pierwszy w telewizji "Zimną Wojnę" wyemitowała stacja Canal+ wiosną 2019 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Lista nagród, które dotychczas zdobyła "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.