19.04.2018 11:06

Złe drony kontrolują ludzkość w zwiastunie filmu science fiction „Hover”

Czy w przyszłości maszyny przejmą władzę nad ludźmi? Taki scenariusz przedstawili twórcy filmu „Hover”, którego zwiastun trafił do sieci. 

Dron z filmu Hover
foto: kadr z filmu Hover

Każdy nowy wynalazek jest potencjalnym zagrożeniem dla ludzkości. Wynika to z ludzkiej natury, bo człowiek nie tylko potrafi tworzyć, ale również niszczyć. Wiele osiągnięć nauki, które poprawiły jakość życia, zostało również zaprzęgniętych, by nieść śmierć i destrukcję. Nie bez powodu powstały takie filmy science fiction jak „Terminator” czy „Matrix”, które pokazują przerysowaną, ale nadal straszną wizję przyszłości, w której światem rządzą maszyny. Czy tak niewinne urządzenie, jak dron może wyrządzić szkody pokroju androidów stworzonych przez Skynet, czy wirtualna rzeczywistość sztuczną inteligencję z „Matriksa”? Twórcy filmu „Hover” przekonują, że istnieje takie prawdopodobieństwo. 

„Hover” - zwiastun filmu o złych dronach

W zwiastunie najnowszego filmu stworzonego dla SYFY Films, widzimy obraz dystopicznej przyszłości, w której przy życiu pozostała jedynie garstka ludzi. Społecznościami rządzą naukowcy, którzy postanowili ratować umierającą planetę za pomocą technologii. Szybko okazuje się, że maszyny zwracają się przeciwko swoim twórcom. 

Akcja filmu „Hover” dzieje się w niedalekiej przyszłości. Ziemia została wyeksploatowana do tego stopnia, że pojawił się problem z zapewnieniem żywności. Z tego powodu wykorzystano drony, które miały zajmować się uprawą pól. Farmerka Claudia i jej mentor John zajmują się pomocą pozostałym przy życiu rolnikom. Kiedy John umiera, główni bohaterowie rozpoczynają śledztwo, które wyjawia prawdę na temat świata, w którym przyszło im żyć. 

Hover

Reżyserem filmu został Matt Osterman. Za scenariusz odpowiedzialna jest Cleopatra Coleman, która wcieliła się również w główną bohaterkę „Hover”. Obok niej wystąpili Shane CoffeyCraig muMs GrantFabianne ThereseRhoda GriffisLeo FitzpatrickBeth Grant oraz Rhonda Johnson Dents

Produkcja pojawi się w wybranych amerykańskich kinach 29 czerwca 2018 roku. 3 lipca trafi natomiast na platformy VOD. Na razie nie wiadomo nic na temat polskiej dystrybucji filmu „Hover”.

Co sądzisz o dronach?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Dron Science Fiction