Złoczyńca, którego poznamy w "Wonder Woman 1984" inspirowany był... Donaldem Trumpem

21.08.2020 15:40
Złoczyńca, którego poznamy w "Wonder Woman 1984" inspirowany był... Donaldem Trumpem Fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER

Prezydent Stanów Zjednoczonych inspiracją dla blockbusterowego złoczyńcy? Czemu nie! 

Już w październiku poznamy dalsze losy Diany Prince w widowisku superbohaterskim "Wonder Woman 1984". W filmie po raz pierwszy zobaczymy też Maxwella Lorda - złoczyńcę odgrywanego przez Pedro Pascala ("The Mandalorian", "Narcos", "Gra o tron"). Co filmowy antagonista ma wspólnego z urzędującym prezydentem USA?

"Wonder Woman 1984" - Donald Trump inspiracją dla złoczyńcy

Na łamach portalu CBR ukazała się wypowiedź Lindy Hemming, odpowiedzialnej za kostiumy do kontynuacji "Wonder Woman". Kobieta opowiedziała o tym, jak chciała uchwycić charakter Maxwella w jego ubiorze. Ten bowiem nie był przypadkowy.

Szef Black Gold [Maxwell Lord - przyp. red.] jest człowiekiem, który ma całkiem... no cóż, wydaje się, że ma sporo pieniędzy, ale nie za dużo gustu. Nosi więc ubrania wykonane przez znakomitych krawców, z pięknych tkanin, naprawdę eleganckie i drogie. Ale coś jest jednak nie tak. Jak to? Elementy nie do końca do siebie pasują. I jestem pewna, że gdy ludzie to zobaczą to pomyślą, że kompletnie nie znam się na krawiectwie. A prawda jest taka, że właśnie taki efekt chcieliśmy osiągnąć. 

Następnie Lina Hemming poruszyła kwestię inspiracji dla tego typu strojów.

Oczywiście Donald Trump. Spoglądanie na Donalna Trumpa pomaga, prawda? 

Chodzi konkretnie o styl, w jakim nosił się obecny prezydent USA w latach 80. XX wieku.

Jest trochę obskurny, trochę głupkowaty i dużo mówi. 

"Wonder Woman 1984" w reżyserii Patty Jenkins zadebiutuje w kinach 2 października 2020 roku. W rolach głównych zobaczymy Gal Gadot, Chrisa Pine'a, Kristen Wiig, Pedro Pascala i Natashę Rothwell. 

Przeczytaj także
Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.