29.01.2020 12:14

Znamy datę premiery filmu o dzieciach uwięzionych w jaskini w 2018 roku. Są pierwsze zdjęcia

Kino Świat zrealizowało film opowiadający o heroicznej walce o życie chłopców uwięzionych w tajskiej jaskini w 2018 roku. Kiedy ukaże się film?

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe

W 2018 roku oczy całego świata zwróciły się w stronę Tajlandii. 12 członków nastoletniej drużyny piłkarskiej, wraz z trenerem, wybrało się na wycieczkę do gigantycznej jaskini Tham Luan. Gdy nadszedł potężny monsum i woda zalała wyjście z jaskini, topiąc jednocześnie niektóre jej odcinki, wycieczkowicze zostali uwięzieni 4 kilometry pod powierzchnią ziemi. Walka o życie chłopców została przeprowadzona na międzynarodową skalę. Ta poruszająca i przywracająca wiarę w ludzką dobroć historia stała się kanwą filmu "Ocaleni', który już wkrótce zagości na ekranach kin. Pierwsze kadry z produkcji możecie zobaczyć już teraz.

"Ocaleni" - pierwsze zdjęcia z filmu

By ratować uwięzionych chłopców, do Tham Luang zjechali między innymi amerykańscy komandosi i doświadczeni nurkowie jaskiniowi. Zaginionych udało się zlokalizować dopiero po 9 dniach, gdy z powodu braku pożywienia byli już skrajnie wycieńczeni. Prawdziwy trud tej operacji miał się jednak dopiero zacząć. Każdego z uwięzionych trzeba było bowiem wydostać przez ciasne i zalane wodą tunele jaskini, gdzie każdy metr był prawdziwą walką o życie.

ocaleni_02
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
22222
Foto: materiały prasowe

Produkcja zatytułowana "Ocaleni" ukaże się w kinach 28 lutego 2020 roku.

Zobacz też: Jon M. Chu stworzy własny film o akcji ratunkowej w Tajlandii: Nie pozwolę Hollywood wybielić tej historii

Tagi: Film News