Znamy datę premiery najnowszej noweli Stephena Kinga

Sergiusz Kurczuk
12.02.2018 15:51
Znamy datę premiery najnowszej noweli Stephena Kinga Fot. AP/East News

Stephen King zapowiedział, kiedy światło dzienne ujrzy jego najnowsza nowela, zatytułowana „Elevation”, której akcja dziać się będzie w miejscowości Castle Rock.

Ostatnie lata to czas popularności Stephena Kinga. Fani książek twórcy powiększają się z roku na rok, a ostatnio powiększyli się zapewne z powodu wielu adaptacji filmowych i telewizyjnych literackich dzieł horroru. Największym hitem zostało oczywiście „To” Andresa Muschiettiego, ale nie można zapomnieć o netfliksowskiej „Grze Geralda”, „I'm the Doorway”, „1922”, a nawet „Mrocznej wieży”. Obecnie powstaje ponad 10 kinowych i telewizyjnych wersji powieści Kinga, w tym sequel „Lśnienia”, „Castle Rock”, czy remake „Smętarza dla zwierzaków”. Oczywiście nie samymi filmami i serialami człowiek żyje. Z tej okazji King postanowił napisać nowie opowiadanie.

„Elevation” - o czym jest, kiedy data premiery?

Pisarz przygotował dla swoich fanów 144 strony nowej historii. Jak inne tytuły z dorobku mistrza horroru, opowieść będzie rozgrywać się w słynnym fikcyjnym miasteczku Castle Rock. Nie będzie odstawać swoim dziwacznym, nietuzinkowym klimatem od innych pozycji autora. Pojawi się tez sporo charakterystycznych dla Kinga elementów. Tym razem mieszkańcy będą musieli pogodzić się ponad podziałami. W „Elevation” poznamy Scotta Careya, który nagle zaczyna tracić wagę ciała. Mężczyzna odkrywa, że dzieje się z nim coś dziwnego. Waży tyle samo w ubraniu (nie zależnie jak ciężkim), co całkowicie nagi. Chce uniknąć bycia pośmiewiskiem i zwraca się do lekarza Boba Ellisa. 

Nowela skupi się na problemie wykluczenia mniejszości. Sąsiadkami głównego bohatera jest para lesbijek, które chcą otworzyć nową restaurację. Szybki na wierzch wychodzi homofobia mieszkańców Castle Rock. Scott, który w nowej skórze zrozumiał czym jest ostracyzm społeczny, postanawia pomóc sąsiadkom. Jak zakończy się konflikt w miasteczku? Czy Scott pozna tajemnicę nagłego chudnięcia? Anglojęzyczni fani pisarza dowiedzą się już w przeddzień Halloween, czyli 30 października 2018 roku. Polscy czytelnicy będą musieli trochę poczekać.

Stephen King Fot. foto: AP/East News

To nie jedyna nowa pozycja Kinga w tym roku. Już 22 maja odbędzie się premiera powieści „The Oustsider”. Historia ma dotyczyć zwłok 11-letniego chłopca, znalezionych w miejskim parku. Wszystkie ślady prowadzą do popularnego trenera baseballu - chodzącego ideału, przykładnego obywatela, męża i ojca. Mężczyzna mimo alibi zostaje aresztowany. Czytelnik wraz z rozwojem wydarzeń będzie poznawał szczegóły tajemniczego, demonicznego morderstwa. Na razie nie wiadomo, kiedy książka trafi do polskich księgarń, ale jej wydaniem zajmie się Prószyński i S-ka prawdopodobnie jeszcze w 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.