Znamy daty kolejnych części filmów z serii „Transformers”

Justyna Kierzkowska
13.02.2016 14:32
Znamy daty kolejnych części filmów z serii „Transformers” Fot. Erwin Sooputa madre / CC 2.0

Studio Paramount Pictures podało oficjalne daty ukazywania się następnych filmów należących do uniwersum „Transformers”. Ile trzeba będzie czekać na pierwszą z nich?

Wytwórnia filmowa ujawniła daty kolejnych filmów o przygodach transformerów. Premiera 5. części została zaplanowana na 23 czerwca 2017 roku, a 6. część serii wejdzie na ekrany kin 28 czerwca 2019 roku. Z kolei 8 czerwca 2018 ma się ukazać spin-off, który będzie się skupiać na postaci jednego z inteligentnych robotów - Bumblebee.

Zdjęcie z tymi datami pojawiło się na Twitterze firmy Hasbro, która wymyśliła i wprowadziła na rynek zabawki-roboty w połowie lat 80. XX wieku.

Za reżyserię następcy filmu „Transformers: Wiek zagłady” z 2014 roku, tak jak w przypadku wszystkich poprzednich części, również odpowiada Michael Bay. Producent potwierdził tę wiadomość na początku stycznia 2016 roku i dodał, że w dalszym ciągu mam mnóstwo zabawy przy tym cyklu. Autorami scenariusza są Art Marcum, Matt Holloway i Ken Nolan. Film ma ukazać się 10 lat po premierze pierwszej części cyklu.

Na razie wiadomo, że w 5. części ma pojawić się Mark Wahlberg w roli Cade'a Yeagera. Film ma poruszyć dwa wątki - Dinobotów, które mają pomóc w ocaleniu Ziemi oraz Optimusa Prime'a, poszukującego w kosmosie twórców swojej rasy. Obraz Baya będzie rywalizował o zyski z przygodami Wonder Woman, w reżyserii Patty Jenkins. Produkcja opowiadająca o losach superbohaterki ma trafić na ekrany kin 22 czerwca 2017 roku.

Bumblebee w spin-offie

Najbardziej szalony z Autobotów, żółto-czarny transformer, otrzyma własny film. Na razie nie wiadomo, na czym dokładnie skupi się scenariusz dotyczący jego przygód. Przedstawiciele wytwórni filmowej zdradzili jednak, że Bumblebee zdobył największą popularność wśród fanów i to z tego powodu zdecydowali się na nakręcenie historii z nim w roli głównej.

Czekacie na nowy film o transformerach?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.