24.01.2019 11:55

Znamy kolejną rolę Sandry Bullock w produkcji Netfliksa po "Nie otwieraj oczu". Aktorka wystąpi w adaptacji komiksu twórcy "Kick-Ass"

Netflix zamierza stworzyć serial na podstawie komiksu "Reborn" autorstwa Marka Millara. W jednej z głównych ról wystąpi w nim Sandra Bullock - gwiazda horroru "Nie otwieraj oczu".

Sandra Bullock (Nie otwieraj oczu)
foto: kadr z filmu Nie otwieraj oczu

W ostatnich tygodniach ogromną popularnością cieszy się horror Netfliksa "Nie otwieraj oczu" z Sandrą Bullock w roli głównej. Szał na produkcję jest tak duży, że w sieci pojawiła się zabawa zwana Bird Box Challenge, polegająca na wykonywaniu czynności z życia codziennego z zawiązanymi oczami. Bird Box Challenge doprowadził już do kilku niebezpiecznych sytuacji, a film "Nie otwieraj oczu" wywołuje kontrowersje, ale Netflix postanowił kontynuować pracę z Sandrą Bullock. Trwają prace nad serialową adaptacją komiksu Marka Millara pod tytułem "Reborn", w której aktorka zagra jedną z głównych ról.

Sandra Bullock w kolejnej produkcji Netfliksa

W 2017 roku informowaliśmy, że Netflix wchłonął wydawnictwo komiksowe twórcy "Kick-Ass". Dzięki temu przejął prawa do komiksów Millarworld, tym samym zapowiadając liczne adaptacje filmowe i serialowe twórczości Marka Millara. Jak donosi Deadline, jedną z pierwszych netfliksowskich wersji komiksów Millarworld ma być serial na podstawie "Reborn". Bullock nie tylko zagra jedną z głównych ról, ale również została producentką "Reborn". Reżyserem serialu będzie Chris McKay znany z filmu "LEGO Batman: Film". Za produkcję odpowie Vertigo Entertainment. Producentami wykonawczymi zostali natomiast Mark Millar i Greg Capullo - rysownik serii "Reborn".

Reborn

"Reborn" - o czym jest komiks?

Pierwszy numer "Reborn" wyszedł pod koniec 2016 roku nakładem Image Comics. Seria składa się z sześciu zeszytów i opowiada niesamowitą historię 80-letniej kobiety imieniem Bonnie Black, która umiera i po chwili odradza się jako młoda dziewczyna w świecie przypominającym czasy średniowiecza. W fantastycznej krainie o nazwie Adystria powszechna jest jednak magia i stwory znane jedynie z mitologii. Okazuje się, że Bonnie nie jest jedyną osobą, która odrodziła się w Adystrii. Bohaterka szybko znajduje dobrze znane twarze ze swojego wcześniejszego życia. Niestety nigdzie nie może znaleźć swojego męża. Bonnie wyposażona w miecz i ze swoim ojcem u boku wyrusza w głąb krainy, by odnaleźć ukochanego.

Reborn

"Reborn" to jedynie wierzchołek góry lodowej możliwości, jakie Millarworld oferuje Netfliksowi. Wkrótce w ofercie platformy pojawią się inne zapowiadane adaptacje komiksów Millara, między innymi filmy "Empress" i "Huck and Sharkey the Bounty Hunter" oraz seriale "Dziedzictwo Jowisza" czy "American Jesus". To nie jedyny efekt współpracy Netfliksa z Millarworld. Platforma wydaje również komiksy "The Magic Order" i "Prodigy". Na razie nie wiadomo, kiedy obejrzymy pierwszy odcinek adaptacji "Reborn".

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Netflix Komiks Sandra Bullock Nie otwieraj oczu