09.10.2017 17:32

Znamy pierwsze opinie o filmie „Thor: Ragnarok”

Producenci najnowszego filmu z uniwersum Marvela pokładali w nim wielkie nadzieje. Czy spodziewali się takich pierwszych reakcji?

Znamy pierwsze opinie o filmie „Thor: Ragnarok”
foto: kadr z wideo

„Najlepszy z filmów o Thorze”, „przezabawny”, „Taika Waititi wykonał kawał dobrej roboty” – to tylko niektóre z opinii, jakie krytycy opublikowali w mediach społecznościowych po pierwszych pokazach najnowszych filmowych przygód Thora. Nawet sami twórcy nie przewidywali chyba, że "Thor: Ragnarok" spotka się z aż tak dobrym odbiorem.

Krytycy, którzy mieli okazję zobaczyć film podczas pierwszych pokazów prasowych, prześcigają się w zachwytach nad najnowszą produkcją Marvela. Chwalą aktorstwo, akcję, historię i efekty specjalne, a przede wszystkim – ogromne poczucie humoru, z jakim film został zrealizowany. „Thor: Ragnarok” ma być najzabawniejszym ze wszystkich filmów osadzonych w uniwersum Marvela, jakie dotychczas powstały.

Zasługi za stworzenie tak zabawnego filmu słusznie przypisuje się reżyserowi, który słynie z absurdalnego poczucia humoru. Kinomani mieli okazję poznać je za sprawą filmów „Orzeł kontra Rekin” czy „Co robimy w ukryciu?”. Okazało się jednak, że nie tylko reżyser może pochwalić się komediowymi zdolnościami. Wielki komediowy talent ujawnił także Chris Hemsworth, który zdaniem krytyki po filmie „Thor: Ragnarok” ma szansę stać się ulubionym Avengerem publiczności. 

Krytycy, którzy mieli szczęście zobaczyć film, zwracają również uwagę na świetną muzykę. Trudno się dziwić, skoro już w trailerze usłyszeliśmy utwór Led Zeppelin.  

Wiele pochwał zebrał też pierwszy żeński „superłotr” w filmowym uniwersum Marvela, a więc Hela, w którą wcieliła się doskonała Cate Blanchett. Recenzenci zachwycają się także rolą Tessy Thompson, która zagrała Walkirię. 

Producenci zakładają, że film ma szanse zarobić 100 milionów dolarów w weekend otwarcia. Jeśli się uda, będzie to najwyższy wynik kasowy w historii filmów o Thorze. Pierwsze reakcje krytyki sugerują, że ma na to bardzo duże szanse. Wszystko zależy jednak od pełnych recenzji, które poznamy dopiero po 19 października 2017.

„Thor: Ragnarok” będzie okazją do ponownego spotkania z uwielbianymi superbohaterami: Thorem, Lokim, a także Hulkiem. W filmie pojawi się Dr Strange. Poznamy też nowe bohaterki: mroczną Helę i waleczną Walkirię. Polska premiera filmu już 25 października 2017 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Thor Thor: Ragnarok Avengers Hulk Marvel Loki