24.11.2017 16:20

Znamy pierwszych prowadzących Saturday Night Live Polska!

Pierwszy odcinek polskiej wersji słynnego show zbliża się wielkimi krokami. Showmax zdradza więc, kim będą goście specjalni pierwszych odcinków polskiego SNL.

Znamy pierwszych prowadzących Saturday Night Live Polska!
foto: materiały prasowe

SNL to jeden z najpopularniejszych programów w Stanach Zjednoczonych. Co tydzień, od 1975 roku, grupa aktorów komediowych wraz z gościem specjalnym, któremu przypada w udziale bycie prowadzącym odcinka, na żywo i bez retuszu w satyryczny sposób komentuje aktualną sytuację polityczną i społeczną w USA i na świecie. Renoma programu sprawia, że gośćmi specjalnymi w SNL są największe gwiazdy, które biorą udział przygotowywaniu skeczy, a później wspólnie ze stałą obsadą prezentują je na scenie, często śmiejąc się z samych siebie.

Już w październiku 2017 informowaliśmy Was, że ten niezwykły program, będący legendą amerykańskiej telewizji, zagości na polskich ekranach nie tylko w oryginalnej, ale także w naszej rodzimej wersji. Prawa do formatu zakupiła platforma Showmax i to ona już 2 grudnia 2017 roku o godzinie 21:00 zaprezentuje pierwszy odcinek SNL Polska. Dziś dowiedzieliśmy się, jakie osobistości z rodzimego świata kultury pojawią się jako goście specjalni, a zarazem prowadzący pierwszego i drugiego odcinka programu.

Jako pierwszy z legendą amerykańskiego show zmierzy się „polski papież” – Piotr Adamczyk. Aktor znany przede wszystkim z ról wielkich Polaków, jednak zdarzyło mu się też prezentować swój komediowy talent w filmach („Listy do M.”), serialach („Przepis na życie”) i reklamach banku. W drugim odcinku w roli gościa specjalnego zobaczymy wyjątkowo barwną i kontrowersyjną postać, jaką jest aktualny prezydent Słupska – Robert Biedroń.

foto

Nazwiska kolejnych osobistości, które pojawią się w programie, są na razie pilnie strzeżone. Przedstawiciel Showmax zapowiada jednak, że naprawdę jest na co czekać:

"

Polska edycja SNL została stworzona na podstawie formatu i przy ścisłej współpracy ekipy amerykańskiej. Zespół produkcyjny i część obsady szkoliła się u twórców w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo producenci z USA będą towarzyszyć ekipie w pierwszym tygodniu produkcji polskiej wersji SNL. Praca z najlepszymi na świecie jest ogromną inspiracją. Głęboko wierzymy, że dzięki zdobytej wiedzy, intensywnych przygotowaniach oraz niezwykłemu talentowi polskiej obsady stworzymy wyjątkowe show - powiedział Jurek Dzięgielewski, Head of Content Showmax CEE. "

W stałej obsadzie polskiej edycji SNL znaleźli się: Laura Breszka, Monika Babula, Karolina Piechota, Helena Ganjalyan, Magda Smalara, Michał Meyer, Michał Zieliński, Sebastian Stankiewicz, Szymon Mysłakowski, Mateusz Grydlik i Kamil Pruban. Reżyserem SNL Polska jest Maciej Sobociński. Nad scenariuszem czuwa Aleksandra Wolf. Producentem wykonawczym została firma Rochstar.

Dla wszystkich, którzy nie są jeszcze użytkownikami platformy, Showmax udostępni cztery pierwsze odcinki za darmo i na żywo na kanale YouTube SNL Polska oraz na stronie Showmax.com. Premiera programu na żywo z Warszawy już 2 grudnia o godz. 21.00.

Natalia Hluzow
Tagi: Saturday Night Live Showmax