Znamy roboczy tytuł "Matriksa 4". Jak brzmi?
10.09.2019 09:18
Znamy roboczy tytuł "Matriksa 4". Jak brzmi? Fot. kadr z filmu Matrix

"Matrix 4" rzeczywiście powstaje. Film Lany Wachowskiej z Keanu Reevesem i Carrie-Anne Moss dostał roboczy tytuł. Co zdradza na temat fabuły?

W sierpniu 2019 roku świat obiegła informacja, że kontynuacja serii "Matrix" to nie plotki. Informację o powstającej czwartej części opowieści o dystopicznej przyszłości, w której rządzą maszyny, potwierdzili przedstawiciele Warner Bros. i Village Roadshow Pictures. Teraz zdradzono, jak brzmi roboczy tytuł "Matriksa 4".

"Matrix 4" - roboczy tytuł filmu

Jak podaje serwis Production Weekly, tytuł roboczy filmu to "Project Ice Cream", co można dosłownie przetłumaczyć jako "Projekt Lody". Czy w tej nazwie kryje się jakieś nawiązanie do fabuły filmu? Trudno powiedzieć. Zazwyczaj tytuły robocze nie mają nic wspólnego z historią opowiedzianą w scenariuszu i istnieją jedynie dla porządku lub by utrzymać jakieś przedsięwzięcie w tajemnicy. "Matrix" słynie jednak z wielu symboli ukrytych w poprzednich częściach.

Za trzy pierwsze części "Matrixa" odpowiadały siostry Wachowskie. Kontynuacją zajmie się Lana Wachowski. W produkcji ponownie zobaczymy Keanu Reevesa w roli Neo i Carrie-Anne Moss jako Trinity. Lilly Wachowski nie weźmie udziału w pracach nad "Matriksem 4". Reżyserka nowego "Matriksa" skomentowała kolejny sequel serii.

Wiele pomysłów na temat naszej rzeczywistości, które ja i Lilly eksplorowałyśmy 20 lat temu, są dziś jeszcze bardziej znaczące. Jestem bardzo szczęśliwa mając znowu te postacie i jestem wdzięczna za kolejną szansę współpracy z moimi niesamowitymi przyjaciółmi.

Czy "Project Ice Cream" mówi coś na temat fabuły filmu? Prawdopodobnie nie. Wystarczy wziąć za przykład pozostałe tytuły robocze. Film "Avengers" nosił tytuł "Group Hug" a "Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi" - "Blue Harvest".

Przeczytaj także

"Matrix 4" - kiedy premiera?

Na razie nic nie wiadomo o "Matriksie 4". Zdradzono jednak, że zobaczymy prawdopodobnie młodego Morfeusza, w którego chce wcielić się Michael B. Jordan, jednak jego udział w sequelu nie został potwierdzony. Trudno powiedzieć czy w czwartej części ponownie zobaczymy Laurence'a Fishburne'a. Nie zdradzono też kiedy "Matrix 4" trafi na kinowy ekran. Produkcja ma ruszyć na początku 2020 roku, więc premiery można spodziewać się prawdopodobnie w roku 2022.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Matrix": czy Will Smith byłby lepszym Neo niż Keanu Reeves? [WIDEO]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.