Znamy szczegóły fabuły „Top Gun 2” i opisy przyszłych uczniów Mavericka

Natalia Hluzow
27.10.2017 14:27
Znamy szczegóły fabuły „Top Gun 2” i opisy przyszłych uczniów Mavericka Fot. kadr z wideo

W sequelu „Top Gun” obok legendarnej postaci Toma Cruise'a ma pojawić się syn Goose’a i cały zastęp młodych pilotów.

Prace nad kontynuacją kultowego filmu o szkole dla pilotów trwają od wielu lat. W maju 2017 roku Tom Cruise i Jerry Bruckheimer ostatecznie potwierdzili, że „Top Gun 2” powstanie, a zdjęcia rozpoczną się w 2018 roku. Cruise powróci w swojej legendarnej roli, zaś za kamerą stanie Joseph Kosinski, który zapowiedział, że jego film będzie kontynuował historię rozpoczętą w „Top Gun” z punktu widzenia współczesnych czasów.

Portalowi „That Hashtag Show” udało się pozyskać nowe informacje na temat projektu. „Top Gun 2” ma opowiadać o Mavericku, który dziś jest instruktorem lotnictwa i mentorem kolejnego pokolenia młodych pilotów. Wśród nich pojawia się Wrigley – typowy amerykański przystojniak, a zarazem syn przyjaciela Mavericka, Goose’a. Chłopak nie darzy jednak kumpla taty ciepłymi uczuciami i prawdopodobnie obwinia go o śmierć swojego ojca. Będzie więc, przynajmniej na początku, negował decyzje instruktora, mając z nim jednocześnie bardzo wiele wspólnego.

Poza Wrigley’em w szeregach młodych adeptów lotnictwa pojawią się:

  • „Sugar” – młoda latynoska, sympatia Wrigley’a. Choć jest typem samotnika, jest fajna, perfekcyjna i ma naturalne skłonności przywódcze;
  • „Kansas” – chłopak z południa, który wciąż się uśmiecha, co dodaje mu ogromnego uroku;
  • „Otter” – nerd, który ma w sobie ducha rywalizacji;
  • „Shotgun” – krzepki i gorliwy uczeń;
  • „Drone” – ostra i twarda dziewczyna.

Poza młodymi bohaterami i ich mentorem, w filmie zobaczymy także admirała Robby’ego „Caspara” Benjamina, który nie ufa Maverickowi i nie lubi go za przerośnięte ego, ale jednocześnie ceni jego zdolności.

top gun 2 2 Fot. foto: kadr z wideo

Oczywiście film nie miałby sensu, gdyby nie pojawiła się w nim też partnerka dla Toma Cruise’a. Nie będzie to jednak Charlie, a nowa bohaterka – Penny Benjamin, siostra „Caspara”, która całe życie spędziła w towarzystwie pilotów. W filmie poznamy również córkę Penny, Miriam. Niewiele wiemy natomiast o postaci, w którą ma się wcielić Val Kilmer, co może oznaczać, że na ekranie pojawi się tylko gościnnie.

top gun 2 4 Fot. foto: kadr z wideo

Wszystko wskazuje na to, że w „Top Gun 2” otrzymamy powtórkę z bardzo dobrej rozrywki, tyle, że ze starszym i bardziej doświadczonym Maverickiem, którego w roli buntownika zastąpi Wrigley, syn Goose’a. Zdjęcia mają ruszyć zaraz po tym, jak Tom Cruise zakończy pracę na planie „Mission Impossible 6”, zaś premiera została zapowiedziana na 12 lipca 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.