13.02.2020 15:50

Znamy szczegóły na temat nowego filmu z Joaquinem Phoenixem. Kiedy możemy spodziewać się premiery?

Nagrodzony Oscarem Joaquin Phoenix już wkrótce pojawi w kolejnej produkcji. W jakim filmie zagra aktor? 

Joaquin Phoenix
foto: JEAN-BAPTISTE LACROIX/AFP/East News

Joaquin Phoenix zachwycił widzów oraz krytyków swoją rolą w "Jokerze". Produkcja od daty premiery bije rekordy popularności oraz dostaje szereg najbardziej prestiżowych na świecie nagród filmowych. Najwięcej pochwał zebrała tytułowa postać, której osobowość i zachowanie genialnie oddał aktor. Dowodem na to może być między innymi statuetka Oscara dla najlepszego aktora, którą Phoenix odebrał na ostatniej uroczystej gali.

Joaquin Phoenix: Kiedy premiera nowego filmu z laureatem Oscara?

Nic więc dziwnego, że grono fanów Phoenixa znacznie wzrosło przez minione miesiące. Wielbiciele aktora nie mogą doczekać się kolejnej roli artysty. Jak się okazuje, raczej nie zdążą zatęsknić za Joaquinem na dużym ekranie.

Joaquin Phoenix
Joaquin Phoenix
Przeczytaj także Mleczarze krytykują Joaquina Phoenixa za jego przemowę na Oscarach 2020

Szczegóły nowego filmu z Phoenixem są owiane tajemnicą. Wiemy jednak, że obraz wyprodukuje studio A24, a reżyserem zostanie Mike Mills znany z "Debiutantów" czy "Kobiet i XX wieku". Produkcja nie ma jeszcze tytułu, jednak nieoficjalnie mówi się o niej "C'mon, C'mon".

Jak donosi "Deadline", fabuła filmu będzie opowiadała o artyście, który podróżuje po kraju wraz ze swoim siostrzeńcem. Co ciekawe, produkcja ma zawierać także wątek choroby psychicznej. Ojciec chłopaka najprawdopodobniej będzie zmagał się z chorobą afektywną dwubiegunową.

Poza Joaquinem Phoenixem na ekranie zobaczymy też Woody'ego Normana, Kennetha Kynta Bryana czy Gaby Hoffman. Premierę filmu zaplanowano na 29 maja 2020 roku.

Zobacz też: Czy powstanie druga część "Jokera"? Gwiazda filmu jest gotowa na powrót do swojej roli 

Joanna Chojnacka
Tagi: News Joaquin Phoenix