13.07.2017 12:02

Zobacz fanowski film „Dark Legacy” ze świata „Gwiezdnych wojen”

Filmowcy z Hollywood nakręcili ciekawy i mroczny film krótkometrażowy, który ukazuje słynną sagę kosmiczną z innej strony. 

Zobacz fanowski film „Dark Legacy” ze świata „Gwiezdnych wojen”
foto: kadr z filmu

Gdy „Gwiezdne wojny” zadebiutowały 40 lat temu, wówczas mało osób miało dostęp do technologii, która pozwoliłaby im stworzyć swoją własną, filmową galaktykę. To rzecz jasna uległo totalnemu przeobrażeniu i obecnie jesteśmy wręcz zalewani masą różnych fanowskich filmów, które często potrafią zrobić niemałe wrażenie. Jednym z takich przykładów był ostatnio „Max Payne: Retribution”. Jednak wypada on blado przy krótkometrażówce „Dark Legacy” Anthony’ego Pietromonaco, opowiadającej o uczennicy uwięzionej przez Mistrza Sithów. Poszukuje on ucznia, który będzie w stanie go pokonać albo przynajmniej zginie próbując.

11 minutowe wideo rozpoczyna się od cytatu Sorzus Syn, byłej mistrzyni Jedi, która stała się autorką kodeksu Sithów. Według jej słów trening jest skończony w chwili śmierci mistrza lub ucznia. Zostaje to rozwinięte w samym filmie, w którym uczniowi nie jest dane po prostu umrzeć, jeżeli nie pokona swojego nauczyciela. Zamiast tego, mistrz wykorzystuje jego esencję życiową za pomocą pasożyta, aby tchnąć ją w kryształ kyber, który stanowi źródło zasilające miecz świetlny.

W rolę Mistrza Sithów wcielił się Fabien Garcia („Drained World”), zaś uczennicę zagrała Erin Wu. Za efekty specjalne odpowiedzialni są Jaremy Aiello i Mo Meinhart, znani do tej pory ze swojej pracy przy „The Walking Dead” i „Star Treku”. Choreografią walki zajęli się Phil Tan i kaskaderzy z Z Teams, którzy pracowali m.in. przy serii „Piraci z Karaibów”. I za to, jak wykonali swoją robotę, należą im się brawa. Pojedynek na miecze świetlne wygląda bardzo profesjonalnie, a dodatkowo jego efektywność zwiększa mroczny klimat. „Dark Legacy” pokazuje, że będący na początku swojej kariery Pietromonaco może mieć świetlaną przyszłość. 

Kamil Dachnij
Tagi: Star Wars