Zobacz fanowski sequel 3. części horroru "Halloween"

Sergiusz Kurczuk
29.10.2018 14:40
Zobacz fanowski sequel 3. części horroru "Halloween" Fot. kadr z filmu Halloween III: Sezon czarownic

Złowroga organizacja Silver Shamrock powraca. Czy wnuk Conala Cochrana naprawi błędy swoich przodków?

Z okazji zbliżającego się Halloween wszędzie dominuje horror - w telewizji, kinach i na serwisach streamingowych. Organizowane są nawet specjalne festiwale i całe maratony filmów grozy. W 2018 roku Halloween jest szczególnie bliskie sercom fanów twórczości Johna Carpentera, ponieważ 40 lat temu zadebiutowało jedno z jego największych dzieł - slasher "Halloween". Film zyskał sporą popularność i wkrótce doczekał się wielu sequeli. Najnowszy z nich, który powstał z okazji 40-lecia serii, zignorował poprzednie części i opowiedział zupełnie nową kontynuację losów Michaela Myersa i Laurie Strode. Prawdopodobnie z tego powodu fani serii postanowili stworzyć własną wersję sequela horroru "Halloween III: Sezon czarownic". Jak im wyszło?

"Halloween III: Sezon czarownic" - fanowski sequel horroru

Film z 1982 roku nie jest dziełem Carpentera. Wyreżyserował go Tommy Lee Wallace. Produkcja w zasadzie nie została powiązana z opowieścią o Michaelu Myersie. Akcja dzieje się w zupełnie innym miejscu, nie pojawiają się odniesienia do poprzednich części i nie występują dobrze znane postacie. Fani zamaskowanego nożownika nie byli zadowoleni, bo zabrakło nie tylko samego Michaela Myersa, ale również elementów slashera. Po latach na film zaczęto patrzeć z innej perspektywy i w niektórych kręgach zyskał status kultowego.

Brandon Tobatto postanowił stworzyć krótki metraż, będący kontynuacją horroru Wallace'a. Filmowiec-amator odpowiada za scenariusz i reżyserię. Historia podejmuje wątki z oryginalnej opowieść, w której Dan i Ellie próbowali przeciwstawić się Conalowi Cochranowi, stojącemu na czele okrutnej sekty, chcącej przejąć kontrolę nad całym miasteczkiem. Czego możemy spodziewać się po sequelu?

Po pogodzeniu się w końcu z faktem, że jego rodzinna spuścizna została zdruzgotana po wydarzeniach z Halloween w 1982 roku, Connor Cochran - wnuk Conala Cochrana i spadkobierca firmy Silver Shamrock, decyduje się wyjść z ukrycia i pozbyć się stygmatu nałożonego przez świat na jego rodzinę. Za pomocą nowej marki o nazwie Shamrock Unlimited chce wejść na rynek krajowy. Czy Connor Cochran naprostuje błędy swojego dziadka, czy DOKOŃCZY to, co Conal Cochran rozpoczął wiele lat temu?

W filmie wystąpili Shanna Ammons, Brandon Tobatto, Stephen Hughey i Brent Wolfram. Fani starej serii "Halloween" powinni być zadowoleni z efektów pracy Tobatto. Czy Hollywood rzeczywiście pochyli się kiedyś nad filmem "Halloween III: Sezon czarownic"? Obecnie horrory stały się niezwykle popularne, więc możliwe, że wkrótce zobaczy oficjalny sequel bądź remake produkcji Wallace'a.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.