Pogoda
29.10.2018 14:40

Zobacz fanowski sequel 3. części horroru "Halloween"

Złowroga organizacja Silver Shamrock powraca. Czy wnuk Conala Cochrana naprawi błędy swoich przodków?

Zobacz fanowski sequel 3. części horroru "Halloween"
foto: kadr z filmu Halloween III: Sezon czarownic

Z okazji zbliżającego się Halloween wszędzie dominuje horror - w telewizji, kinach i na serwisach streamingowych. Organizowane są nawet specjalne festiwale i całe maratony filmów grozy. W 2018 roku Halloween jest szczególnie bliskie sercom fanów twórczości Johna Carpentera, ponieważ 40 lat temu zadebiutowało jedno z jego największych dzieł - slasher "Halloween". Film zyskał sporą popularność i wkrótce doczekał się wielu sequeli. Najnowszy z nich, który powstał z okazji 40-lecia serii, zignorował poprzednie części i opowiedział zupełnie nową kontynuację losów Michaela Myersa i Laurie Strode. Prawdopodobnie z tego powodu fani serii postanowili stworzyć własną wersję sequela horroru "Halloween III: Sezon czarownic". Jak im wyszło?

"Halloween III: Sezon czarownic" - fanowski sequel horroru

Film z 1982 roku nie jest dziełem Carpentera. Wyreżyserował go Tommy Lee Wallace. Produkcja w zasadzie nie została powiązana z opowieścią o Michaelu Myersie. Akcja dzieje się w zupełnie innym miejscu, nie pojawiają się odniesienia do poprzednich części i nie występują dobrze znane postacie. Fani zamaskowanego nożownika nie byli zadowoleni, bo zabrakło nie tylko samego Michaela Myersa, ale również elementów slashera. Po latach na film zaczęto patrzeć z innej perspektywy i w niektórych kręgach zyskał status kultowego.

Brandon Tobatto postanowił stworzyć krótki metraż, będący kontynuacją horroru Wallace'a. Filmowiec-amator odpowiada za scenariusz i reżyserię. Historia podejmuje wątki z oryginalnej opowieść, w której Dan i Ellie próbowali przeciwstawić się Conalowi Cochranowi, stojącemu na czele okrutnej sekty, chcącej przejąć kontrolę nad całym miasteczkiem. Czego możemy spodziewać się po sequelu?

"

Po pogodzeniu się w końcu z faktem, że jego rodzinna spuścizna została zdruzgotana po wydarzeniach z Halloween w 1982 roku, Connor Cochran - wnuk Conala Cochrana i spadkobierca firmy Silver Shamrock, decyduje się wyjść z ukrycia i pozbyć się stygmatu nałożonego przez świat na jego rodzinę. Za pomocą nowej marki o nazwie Shamrock Unlimited chce wejść na rynek krajowy. Czy Connor Cochran naprostuje błędy swojego dziadka, czy DOKOŃCZY to, co Conal Cochran rozpoczął wiele lat temu? "

W filmie wystąpili Shanna Ammons, Brandon Tobatto, Stephen Hughey i Brent Wolfram. Fani starej serii "Halloween" powinni być zadowoleni z efektów pracy Tobatto. Czy Hollywood rzeczywiście pochyli się kiedyś nad filmem "Halloween III: Sezon czarownic"? Obecnie horrory stały się niezwykle popularne, więc możliwe, że wkrótce zobaczy oficjalny sequel bądź remake produkcji Wallace'a.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Halloween Horror Michael Myers Filmy na Halloween