Zobacz fragment „Coco” - nadchodzącego filmu studia Pixar

Sergiusz Kurczuk
18.10.2017 12:45
Zobacz fragment „Coco” - nadchodzącego filmu studia Pixar Fot. kadr z filmu Coco

Nadchodzi premiera nowego filmu animowanego studia Pixar. W sieci pojawił się fragment „Coco” oraz materiał zza kulis, w którym twórcy i aktorzy opowiadają o pracy nad produkcją. 

Pixar przygotował kolejną animację. Studio, które na swoim koncie ma takie hity, jak „Toy Story”, „Potwory i spółka”, czy „Auta”, tym razem przedstawia historię Miguela, który mimo zakazów rodzinny, pragnie odkryć przeszłość swojego przodka - Ernesta de la Cruza. Ernesto był znanym i cenionym muzykiem. Miguel postanawia udowodnić całemu światu swój muzyczny talent (nieskutecznie tłamszony przez najbliższych) i przenosi się do Krainy Umarłych, która okazuje się niezwykle kolorowym i wesołym miejscem. Wraz z nowo poznanym Hectorem, wyrusza na poszukiwania odpowiedzi na trapiące go pytania, dotyczące jego rodziny. Tyle mogliśmy się dowiedzieć z wypuszczonego na początku września 2017 roku zwiastuna

Twórcy filmu postanowili pokazać trochę więcej i zaprezentowali minutowy fragment filmu, w którym Miguel poznaje członka meksykańskiej kapeli mariachi. Muzyk zachęca chłopca do podążania za marzeniami. Jednak pogawędkę przerywa babcia chłopca, która zauważa w dłoniach wnuka gitarę. Kobieta wpada w furię. 

To jednak nie koniec niespodzianek od Pixar. Widzowie dostali również materiał, w którym twórcy „Coco” opowiadają o pracy nad filmem. W krótkim wideo widzimy reżyserów i producentów, którzy przybliżają kulisy powstawania produkcji. Dowiadujemy się, jak kultura Meksyku została przeniesiona na język filmu animowanego. W materiale pojawiają się również aktorzy, którzy użyczyli głosów głównym bohaterom „Coco”. Jako że muzyka pełni w tym filmie bardzo ważną rolę, nie mogło zabraknąć wypowiedzi kompozytora, który skomponował utwory do najnowszej propozycji od Pixar. 

„Coco” wyreżyserował Lee Unkrich, a pomógł mu w tym scenarzysta filmu Adrian Molina. W oryginalnej wersji językowej udział wzięli między innymi debiutujący Anthony Gonzalez, znany z „I twoją matkę też Gael García Bernal, Benjamin Bratt oraz Renee Victor. Do amerykańskich kin film wchodzi już 20 października 2017 roku. W Polsce pojawi się z prawie miesięcznym poślizgiem. Zobaczymy go dopiero 24 listopada 2017 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.