18.10.2017 12:45

Zobacz fragment „Coco” - nadchodzącego filmu studia Pixar

Nadchodzi premiera nowego filmu animowanego studia Pixar. W sieci pojawił się fragment „Coco” oraz materiał zza kulis, w którym twórcy i aktorzy opowiadają o pracy nad produkcją. 

Zobacz fragment „Coco” - nadchodzącego filmu studia Pixar
foto: kadr z filmu Coco

Pixar przygotował kolejną animację. Studio, które na swoim koncie ma takie hity, jak „Toy Story”, „Potwory i spółka”, czy „Auta”, tym razem przedstawia historię Miguela, który mimo zakazów rodzinny, pragnie odkryć przeszłość swojego przodka - Ernesta de la Cruza. Ernesto był znanym i cenionym muzykiem. Miguel postanawia udowodnić całemu światu swój muzyczny talent (nieskutecznie tłamszony przez najbliższych) i przenosi się do Krainy Umarłych, która okazuje się niezwykle kolorowym i wesołym miejscem. Wraz z nowo poznanym Hectorem, wyrusza na poszukiwania odpowiedzi na trapiące go pytania, dotyczące jego rodziny. Tyle mogliśmy się dowiedzieć z wypuszczonego na początku września 2017 roku zwiastuna

Twórcy filmu postanowili pokazać trochę więcej i zaprezentowali minutowy fragment filmu, w którym Miguel poznaje członka meksykańskiej kapeli mariachi. Muzyk zachęca chłopca do podążania za marzeniami. Jednak pogawędkę przerywa babcia chłopca, która zauważa w dłoniach wnuka gitarę. Kobieta wpada w furię. 

To jednak nie koniec niespodzianek od Pixar. Widzowie dostali również materiał, w którym twórcy „Coco” opowiadają o pracy nad filmem. W krótkim wideo widzimy reżyserów i producentów, którzy przybliżają kulisy powstawania produkcji. Dowiadujemy się, jak kultura Meksyku została przeniesiona na język filmu animowanego. W materiale pojawiają się również aktorzy, którzy użyczyli głosów głównym bohaterom „Coco”. Jako że muzyka pełni w tym filmie bardzo ważną rolę, nie mogło zabraknąć wypowiedzi kompozytora, który skomponował utwory do najnowszej propozycji od Pixar. 

„Coco” wyreżyserował Lee Unkrich, a pomógł mu w tym scenarzysta filmu Adrian Molina. W oryginalnej wersji językowej udział wzięli między innymi debiutujący Anthony Gonzalez, znany z „I twoją matkę też Gael García Bernal, Benjamin Bratt oraz Renee Victor. Do amerykańskich kin film wchodzi już 20 października 2017 roku. W Polsce pojawi się z prawie miesięcznym poślizgiem. Zobaczymy go dopiero 24 listopada 2017 roku. 

Wybierzesz się do kina na „Coco”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Zwiastuny Pixar