Zobacz grafikę koncepcyjną przeciwników Captain Marvel

Kamil Dachnij
31.07.2017 14:04
Zobacz grafikę koncepcyjną przeciwników Captain Marvel  Fot. materiały prasowe

„Captain Marvel” będzie pierwszym solowym filmem z kobietą superbohaterką w kinowym uniwersum Marvela.

Według słów prezesa Marvela, Kevina Feige’a, Carol Danvers aka Captain Marvel ma być najpotężniejszą postacią ze wszystkich dotychczasowych bohaterów. To pokrywa się z powszechną opinią o superbohaterce, która zadebiutowała na łamach komiksu w 1968 roku, ale własnej serii doczekała się dopiero w 1977 roku pod nazwą Ms. Marvel. W swojej obecnej inkarnacji pojawia się od 2012 roku. Główną rolę w aktorskiej adaptacji jej przygód zagra Brie Larson, zdobywczyni Oskara za najlepszą aktorkę pierwszoplanową w filmie „Pokój” (2015).

Na niedawnym Comic-Conie w San Diego Marvel Studios zaprezentowało grafiki koncepcyjne do „Captain Marvel” – wyjawiono m.in. wygląd postaci Larson oraz jej przeciwników Skrulli. Okazuje się, że artysta odpowiedzialny za ilustrację złoczyńców, Jerad S. Marantz, nie został poinformowany o tym, że jego praca zostanie oficjalnie pokazana na panelu. Teraz sam postanowił podzielić się swoim projektem za pomocą Instagramu:

Grafika artysty przedstawia Super-Skrulla, czyli postać posiadającą moce wszystkich członków Fantastycznej Czwórki. Najsłynniejszym Super-Skrullem jest KI’rt, ale prawa do niego posiada Fox, co oznaczać może, że jego umiejętności nie pojawią się w filmie. Skrulli poznaliśmy po raz pierwszy w drugim numerze komiksu o „Fantastycznej czwórce” (1962). Jest to niezwykle niebezpieczna rasa pozaziemskich istot znana ze swych zdolności zmiany kształtów.

„Captain Marvel” ma trafić do kin 8 marca 2019 roku. Wiadomo już, że historia ma się dziać w latach 90., co uczyni go pierwszym filmowym widowiskiem Marvela od czasu „Kapitana Ameryki: Pierwsze starcie”, którego akcja osadzona jest w przeszłości. Reżyserami obrazu są Anna Boden i Ryan Fleck, znani ze swojej współpracy przy bardzo dobrym dramacie „Szkolny chwyt”, gdzie swoją najlepszą rolę zagrał Ryan Gosling. Za scenariusz odpowiedzialni są Meg LeFauve („W głowie się nie mieści”) oraz Nicole Perlman („Strażnicy galaktyki”). Captain Marvel pojawi się też w 4. części „Avengersów”, której premiera odbędzie się 3 maja 2019 roku

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.