24.11.2017 13:51

Zobacz, jak miał wyglądać motocykl Batmana w „Lidze Sprawiedliwości”

Mało brakowało, a Batman w „Lidze Sprawiedliwości” dosiadłby futurystycznego motocykla. W sieci pojawiły się concept arty niedoszłej maszyny Bruce'a Wayne'a. 

Zobacz, jak miał wyglądać motocykl Batmana w „Lidze Sprawiedliwości”
foto: kadr z filmu Mroczny Rycerz

To, że bogactwo jest super mocą Batmana, wie chyba każdy. Dzięki pieniądzom Bruce Wayne mógł opracować gadżety, które dają mu przewagę nad swoimi przeciwnikami. Wystarczy wspomnieć film „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości”, w którym Mroczny Rycerz walczy z Człowiekiem ze Stali w specjalnej zbroi. W „Lidze sprawiedliwości” też widzimy zabawki Batmana. Oprócz Batmobilu, Knightcrawlera i samolotu Flying Fox w najnowszym filmie z uniwersum DCEU miał się pojawić również motocykl.

Bohater posługiwał się podobnym pojazdem w komiksach oraz trylogii Christophera NolanaPatrick Tatopoulos, który był odpowiedzialny za wizualną stronę „Ligi Sprawiedliwości”, podzielił się na swoim Instagramie concept artem, przedstawiającym pojazd wyglądający jak futurystyczny motocykl. O ile można tak nazwać maszynę, która nie posiada kół. 

Na szkicu widać, że pojazd potrafi unosić się nad ziemią za pomocą turbin odrzutowych. Być może w kolejnym filmie z Batmanem pojawi się motocykl stworzony przez Tatopoulosa. Nadal nie wiadomo jednak, czy w rolę Mrocznego Rycerza nadal będzie wcielał się Ben Afffleck.

To, że niektóre pomysły zostają odrzucone podczas realizacji filmu, jest rzeczą normalną. W przypadku „Ligi Sprawiedliwości” wycięto jednak wiele scen. Niektóre pojawiły się jedynie w zwiastunach, inne nigdy nie ujrzały światła dziennego. Z tego powodu fani stworzyli petycję, w której domagają się reżyserskiej wersji filmu. Do apelu dołączyli również sami twórcy. Być może trzeba dorzucić prośbę, by w filmie pojawił się motocykl Batmana?

Czy Batman powinien dostać motocykl w kolejnych filmach DCEU?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Batman Liga Sprawiedliwości Ben Affleck