Zobacz, jak powstały efekty specjalne do filmu "Aquaman"

Sergiusz Kurczuk
09.01.2019 12:30
Zobacz, jak powstały efekty specjalne do filmu "Aquaman" Fot. CG Record/YouTube

Jak twórcy filmu "Aquaman" powołali do życia podwodne sceny? W sieci pojawił się materiał pokazujący, w jaki sposób powstały efekty specjalne w najnowszym filmie na podstawie komiksów DC.

Filmy superbpohaterskie nie mogą obejść bez jednego ważnego elementu, jakim są efekty specjalne. Nie zabrakło ich w najnowszej produkcji Warner Bros. opartej na komiksach DC. Chodzi oczywiście o "Aquamana" z Jasonem Momoą w roli tytułowej, reżyserowanego przez Jamesa Wana. W sieci pojawiło się wideo, przedstawiające wybrane sceny przed i po zastosowaniu CGI.

"Aquaman" - jak powstały efekty specjalne?

Znaczna część "Aquamana" rozgrywa się pod wodą. Z tego powodu eksperci od efektów specjalnych mieli morze pracy. Praktycznie każda scena została poddana cyfrowej obróbce. Oprócz efektów komputerowych możemy zajrzeć za kulisy powstawania filmu i zobaczyć bardziej tradycyjne formy tworzenia efektów specjalnych, przyjrzeć się kostiumom głównych bohaterów oraz ich pojedynkom. Materiał rozpoczyna się od ukazania kulis sceny, w których Król Atlantydy pokazuje swój majestat z trójzębem w dłoni. W rzeczywistości ten fragment nagrywano w studio na tle bluescreena. Woda, krajobraz, nawet powiewająca peleryna zostały dodane w postprodukcji.

Pojawiają się też inne fragmenty "Aquamana". Niektóre ukazane w formie "przed i po". Inne to z kolei zwyczajne nagrania z planu zdjęciowego. Jak widać, twórcy filmu zadbali o każdy szczegół. Nawet takie detale jak bąbelki wypuszczane przez mieszkańców Atlantydy, czy pływające w oceanicznej toni włosy, zostały wygenerowane za pomocą komputerów. Nie zabrakło również zabawnych wstawek, w których obsada żartuje sobie z członkami ekipy filmowej.

Jeśli jesteście ciekawi, jak powstawały efekty specjalne do starszych produkcji, koniecznie przeczytajcie artykuł poświęcony temu tematowi, dotyczący filmu "Powrót do przyszłości". Sprawdźcie też, które tytuły zgarnęły Oscara w kategorii Najlepsze efekty specjalne. Czy "Aquamanowi" uda się wygrać statuetkę podczas rozdania nagród w 2019 roku? Dowiemy się już niebawem. 91. ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się 24 lutego 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.