20.11.2017 13:31

Zobacz, jak wygląda fanowski film o Predatorze nakręcony za niecałe 500 złotych w jeden dzień

Co by było, gdyby Predator wylądował w lasach Szkocji? 3 filmowców postanowiło odpowiedzieć na to pytanie w jeden dzień za pomocą kamery, drona i budżetu nieprzekraczającego 100 funtów. Jak im wyszło? 

Zobacz, jak wygląda fanowski film o Predatorze nakręcony za niecałe 500 złotych w jeden dzień
foto: Risc Films/YouTube

Dzisiejsza technologia spowodowała, że każdy może stworzyć film, który technologicznie przewyższa niektóre produkcje sprzed kilkunastu lat. Dzięki łatwo dostępnemu sprzętowi, umożliwiającemu filmowanie w naprawdę wysokiej jakości oraz serwisom internetowym takim jak YouTube i Vimeo, filmowcy-amatorzy mogą pochwalić się swoimi dziełami. Pisaliśmy już między innymi o fanowskich wersjach „Piątku trzynastego”„Władcy Pierścieni” oraz „Wiedźmina”. Szkoccy twórcy znani jako Risc Films postanowili stworzyć krótkometrażową, niskobudżetową produkcję opowiadającą o Predatorze. Film zatytułowany „Predator: 2019” dzieje się w lasach Szkocji i chociaż fabuła nie jest zbyt rozbudowana, czuć klimat osaczenia znany z hollywoodzkiej serii. 

Niestety sama postać Predatora nie pojawia się w filmie fizycznie (no dobra, przez chwilę jest w niewidzialnej formie), ale twórcy bez bicia przyznali się, że na produkcje wydali 100 funtów (czyli mniej niż 500 złotych), zdjęcia kręcili jeden dzień, a przy filmie pracowały 3 osoby i dron. Do stworzenia efektów specjalnych wykorzystali popularny program graficzny. W filmie widzimy mężczyznę ubranego w militarny strój, który ucieka przed goniącym go kosmitą. Chyba nie trzeba dodawać, jak kończy się ta przygoda.

Na oficjalny film o Predatorze będziemy musieli poczekać do sierpnia 2018, kiedy na ekrany kin wejdzie kolejna część historii o najgroźniejszym przybyszu z obcej planety we wszechświecie. Jeden z aktorów wyjawił na początku listopada, czego będzie dotyczyć jego fabuła. Ponadto w 2017 roku mija 30 rocznica premiery pierwszej części filmu, w której z Predatorem zmierzył się grający główną rolę Arnold Schwarzenegger. 

Jak podoba Ci się „Predator: 2019”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Predator