15.05.2017 12:58

Zobacz, jak wyglądają bohaterzy horrorów według opisu książkowego

Amerykański artysta stworzył szkice najsłynniejszych antagonistów z horrorów w sposób, w jaki zostali przedstawieni w książkach. 

Zobacz, jak wyglądają bohaterzy horrorów według opisu książkowego
foto: kadr z filmu

Każdy z nas ma wyobrażenie na temat tego, jak wygląda dana postać z literatury. Jednak dość często nie pokrywa się to z opisem, który przeczytamy w książce. Czemu? Oczywiście dzieje się tak za sprawą wersji filmowych, gdzie ekranowi bohaterzy znacząco odbiegają od literackich pierwowzorów. Za sprawą amerykańskiego filmowca i artysty Briana J. Davisa, który od kilku lat wykorzystuje komercyjnie dostępne oprogramowanie do tworzenia portretów pamięciowych, wreszcie możemy zobaczyć, jak najwięksi antagoniści z poletka horroru prezentują się, gdyby wiernie odtworzyć ich twarze z opisu książkowego. 

Davis na podparcie swoich szkiców wkleja na swojej stronie opisy z książki. Już na pierwszy rzut oka widać, jak wielkie rozbieżności pojawiają się chociażby u Normana Batesa z „Psychozy”. Nijak się ma pulchna twarz, którą odnajdziemy w powieści Roberta Blocha do wyglądu Anthony’ego Perkinsa z adaptacji Alfreda Hitchcocka. Takich smaczków jest więcej. Hannibala Lectera grało już trzech aktorów w wieku powyżej 40stki, ale prawdopodobnie pierwszy z nich, Brian Cox z „Czerwonego smoka”, był najbliższy temu, co narysował Davis. Jednak i tak w tej wersji odbiega on od tego, co dotychczas mogliśmy zaobserwować. Co na to sir Anthony Hopkins? Zobaczcie galerię:

Wolicie wersje literackie czy filmowe?

Kamil Dachnij
Tagi: Hannibal Lecter