Zobacz pierwszy zwiastun aktorskiej wersji „Aladyna”

Sergiusz Kurczuk
12.10.2018 09:51
Zobacz pierwszy zwiastun aktorskiej wersji „Aladyna” Fot. materiały promocyjne

Do sieci trafiła pierwsza zapowiedź aktorskiego remake'u „Aladyna” Disneya w reżyserii Guya Ritchiego. Jak zapowiada się film?

Disney od jakiegoś czasu podąża nowo obraną drogą. Tworzy nowe wersje klasycznych filmów animowanych, ale tym razem postacie nie są rysowane, tylko wcielają się w nie aktorzy. Wszystko oczywiście uzupełniają najnowocześniejsze efekty komputerowe, które nadają produkcjom magii. Udowodniono to już przy „Pięknej i Bestii” oraz „Księdze dżungli”. W kolejce do odświeżenia czeka wiele słynnych tytułów. Jednym z nich jest „Aladyn”. Do sieci trafił właśnie pierwszy zwiastun filmu.

„Aladyn” - zwiastun aktorskiej wersji

Pierwsza zapowiedź nie zdradza zbyt wiele, ale fani oryginału z 1992 roku na pewno poczują gęsią skórkę, gdy zobaczą to, co szykuje Disney. Widzimy miasto, w którym toczy się akcja filmu i pustynię Agrabah, na którą pada cień papugi Jago. Po chwili naszym oczom ukazuje się wejście do Jaskini Cudów, w której ukryto potężne magiczne artefakty. 

Wykuta w skale brama zapada się i naszym oczom ukazuje się wnętrze groty pełnej różnorodnych skarbów. Jednym z nich jest lampa, w której uwięziony jest Dżinn. W ostatniej scenie zapowiedzi widzimy, jak Aladyn sięga po tajemniczy przedmiot. Całość ilustruje motyw muzyczny pochodzący z oryginalnej animacji. 

„Aladyn” - kiedy premiera?

Disney dość zachowawczo promuje swój najnowszy film. Dzień przed premierą zwiastuna Will Smith zaprezentował na Instagramie pierwszy plakat do filmu, przedstawiający lampę Dżina. Aktor w nowej wersji wcieli się w niebieskiego magicznego stwora, któremu przed laty głosu użyczał Robin Williams

Tytułowego bohatera zagra Mena Massoud. Jako księżniczkę Dżasminę zobaczymy Naomi Scott. Złym wezyrem Jafarem został natomiast Marwan Kenzari. Wokół filmu pojawiło się kilka kontrowersji, między innymi malowanie skóry białym aktorom, by przypominali z wyglądu ludzi z Bliskiego Wschodu, niektórym fanom nie spodobał się angaż Scott, a także fakt, że Disney wprowadził postać o białej skórze - księcia Andersa. Film w reżyserii Guya Ritchiego trafi do kin 24 maja 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.