12.02.2019 14:38

Zobacz przeoczone przez wszystkich cameo Stana Lee w filmie "Spider-Man: Uniwersum"

Jeden ze spostrzegawczych fanów Marvela doszukał się kolejnego cameo Stana Lee w filmie "Spider-Man: Uniwersum". Gdzie ukryto współtwórcę Marvel Comics?

Stan Lee (Spider-Man: Uniwersum)
foto: kadr z filmu Spider-Man: Uniwersum

Stan Lee to prawdziwa legenda komiksu superbohaterskiego. Gdyby nie on nie powstaliby jedni z najpopularniejszych zamaskowanych herosów. Twórca słynął nie tylko jako wieloletni redaktor naczelny i maskotka Marvel Comics. W ciągu kilku ostatnich lat niejednokrotnie pojawiał się w krótkich występach gościnnych, głównie w filmach i seriach stworzonych na podstawie komiksów Domu Pomysłów. Okazuje się, że w animacji "Spider-Man: Uniwersum" występuje więcej niż raz.

kapitan Marvel
kapitan Marvel
Przeczytaj także „Kapitan Marvel”. Jak już dziś zobaczyć cameo Stana Lee?

"Spider-Man: Uniwersum" - drugie cameo Stana Lee

Jedną z najbardziej emocjonalnych scen w popularnym filmie animowanym Sony, był moment, w którym na ekranie pojawił się Stan Lee. Twórca Marvela wystąpił jako sprzedawca w sklepie z pamiątkami po poległym w boju Spider-Manie. To właśnie on oferuje głównemu bohaterowi pierwszą maskę superherosa. Ten występ gościnny zauważył każdy, no chyba, że ktoś nie wie, kim był Lee. Okazuje się jednak, że to nie jedyna okazja, w której możemy zobaczyć legendę Marvela. Żeby jednak dostrzec ten Easter Egg potrzeba naprawdę sokolego wzroku, godnego superbohatera.

Do tej pory nikt nie dostrzegł zagadki twórców. W końcu jeden z animatorów filmu - Nick Kondo, zamieścił na Twtterze fragment "Spider-Man: Uniwersum", w którym na dosłownie ułamek sekundy pojawia się Lee, składający hołd jednemu ze swoich największych dzieł. Zobaczcie sami!

Jak widać, na pierwszy rzut oka Lee jest praktycznie niezauważalny. Dopiero po odpowiednim zwolnieniu tempa materiału, można dostrzec cameo. Lee znajduje się w przejeżdżającym obok wagonie nowojorskiego metra. Stoi w oknie i wykonuje charakterystyczny dla Spider-Mana gest przywoływania pajęczyny.

"Spider-Man: Uniwersum" - kiedy premiera filmu na Blu-ray i DVD?

Kondo zamieścił fragment filmu nie bez powodu. Animator zrobił to, by zapowiedzieć zbliżającą się premierę filmu w wydaniu domowym. "Spider-Man: Uniwersum" trafi na sklepowe półki już 19 marca 2019 roku. Prawdopodobnie w kolejnych tygodniach zobaczymy usunięte sceny i inne dodatki, które trafią na płytę z animacją. Data dotyczy jedynie amerykańskiej premiery wersji Blu-ray i DVD. Na razie nie wiadomo, kiedy polscy fani "Spider-Man: Uniwersum" będą mogli obejrzeć film z domowej kanapy.

>>Zobacz też: Czy Stan Lee pośmiertnie wystąpi w kolejnych filmach Marvela?<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Spider-Man Stan Lee Marvel