Zobacz trailer filmu biograficznego o Queen „Bohemian Rhapsody”

Aleksandra Degórska
15.05.2018 15:47
Trailer Bohemian Rhapsody|undefined Fot. kadr z wideo

W sieci pojawił się zwiastun filmu biograficznego o zespole Queen. Czy fani Freddiego Mercury'ego będą zadowoleni z obrazu „Bohemian Rhapsody”?

Historia Queen jest na tyle bogata, że można na jej podstawie nagrać niejeden film. W końcu fani zespołu dostaną pełnometrażowy obraz pokazujący losy jednego z ważniejszych rockowych zespołów brytyjskich. Mowa o produkcji „Bohemian Rhapsody”, w której we Freddiego Mercury'ego wcieli się Rami Malek, zaś za reżyserię po zwolnieniu Bryana Singera wziął się Dexter Fletcher.

Filmowa biografia Queen pokazuje historię zespołu od wydania krążka „A Night at the Opera” do występu na koncercie Live Aid w 1985 roku. W końcu po zdjęciach obsady nadszedł czas na trailer filmu. W wideo baczni fani zauważą kadry pokazujące istotne momenty w karierze zespołu - nagrywanie przeboju „Bohemian Rhapsody”, wspomniany wcześniej występ na Live Aids, słynna impreza urodzinowa Freddiego, promocję płyty „Hot Space” - wszystko to przy dźwiękach największych hitów Queen.

„Bohemian Rhapsody” - trailer filmu Queen

W filmie „Bohemian Rhapsody Ben Hardy znany z filmu „X-Men: Apocalypse” zagrał Rogera Taylora. W Briana Maya wcielił się brytyjski aktor filmowy i telewizyjny Gwilym Lee. Natomiast Joe Mazzello, który zagrał w biografii Marka Zuckerberga „The Social Network”, pojawił się jako John Deacon. W filmie zagra również komik Mike Myers.

Muzycy Queen od samego początku mocno angażowali się w projekt i pierwszy faworyt na rolę Freddiego, Sacha Baron Cohen, został odsunięty przez Queen od filmu.

„Bohemian Rhapsody” - kiedy premiera?

Początkowo mówiono o grudniu 2018. Nowa data premiery filmu została ustalona na 2 listopada 2018 roku.

Tak prezentuje się plakat filmu:

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.