Zobacz usunięta piosenkę z aktorskiej wersji "Aladyna"

28.08.2019 11:46
Zobacz usunięta piosenkę z aktorskiej wersji "Aladyna" Fot. kadr z filmu Aladyn

W sieci pojawiła się piosenka, która nie weszła do finalnej wersji aktorskiego remake'u "Aladyna".

Disneyw 2019 roku rozbił bank, zarabiając na swoich filmach kilka miliardów dolarów. Jednym z tytułów, które podbiły serca widzów, była nowa wersja "Aladyna". Aktorski remake przypadł do gustu fanom z całego świata i w planach jest już sequel. Zanim jednak poznamy dalsze przygody Aladyna, Dżina i Dżasminy, czeka nas premiera produkcji na Blu-ray i DVD. Z tego powodu w sieci pojawiła się jedna z usuniętych piosenek z "Aladyna".

"Aladyn" - usunięta piosenka z filmu Disneya

Nowa wersja klasycznej animacji Disneya w reżyserii Guya Ritchie zawiera kilka znaczących odstępstw od oryginału. Wśród nich znalazła się hip-hopowy Dżin, w którego wcielił się Will Smith oraz solowa piosenka i o wiele większa rola Dżasminy granej przez Naomi Scott. Utwór pod tytułem "Speechless" nie był jedyną kompozycją stworzona na potrzeby aktorskiego "Aladyna". Wśród nich znalazła się też piosenka "Desert Moon", która nie pojawiła się w finalnej wersji filmu. Trafiła jednak do internetu.

Piosenka jest duetem wykonywanym przez Dżasminę i Aladyna, którego zagrał Mena Massoud. "Desert Moon" to typowy kawałek o miłości. Rozdzieleni główni bohaterowie myślą o sobie na wzajem, patrząc na księżyc. Jest to standardowy motyw wielu historii o miłości i prawdopodobnie z tego powodu zdecydowano się usunąć utwór.

Wygląda na to, że w początkowej wersji scenariusza piosenka pojawiała się po porwaniu Aladyna przez czarnoksiężnika Dżafara. Para się już poznała, ale nie zdążyła się wytworzyć między nimi relacja - jedynie zauroczenie.

Przeczytaj także

"Aladyn" na Blu-ray i DVD - kiedy premiera?

Usunięta piosenka trafiła do sieci ponieważ 27 sierpnia 2019 roku odbyła się premiera filmu na Blu-ray i DVD. Na razie nie wiadomo kiedy "Aladyn" w domowym wydaniu trafi na sklepowe półki w Polsce. Oprócz "Desert Moon" w sekcji dodatki pojawi się więcej niewykorzystanych materiałów, zakulisowych nagrań oraz rozmów z twórcami filmu.

Zobacz też: "Aladyn", reż. Guy Ritchie [RECENZJA]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.