Zobacz usuniętą scenę ze „Spider-Man: Homecoming”

Sergiusz Kurczuk
16.10.2017 11:25
Zobacz usuniętą scenę ze „Spider-Man: Homecoming” Fot. kadr z filmu „Spider-Man: Homecoming”

Coś dla fanów filmu „Spider-Man: Homecoming”. Zobaczcie usuniętą scenę z Donaldem Gloverem. 

Film „Spider-Man: Homecoming” był powiewem świeżości tchniętym przez Marvel Studios w postać, którą na kinowym ekranie widzieliśmy już kilkukrotnie. Osadzenie przygód młodego Petera Parkera (Tom Holland) w świecie znanym z serii „Avengers”„Iron Man”, czy „Kapitan Ameryka” było strzałem w dziesiątkę. 17 października 2017 roku „Spider-Man: Homecoming” ukaże się na płycie DVD i Blu-ray. Oprócz filmu zobaczymy oczywiście masę dodatków przygotowanych przez twórców dla wszystkich fanów pajęczaka. Jednym nieodłącznych elementów domowych edycji kinowych przebojów są usunięte sceny.

Jedna z nich trafiła do (nomen omen) sieci. Pamiętacie fragment, w którym Spidey szukał Vulture'a? Śledztwo rozpoczął od namierzenia drobnego przestępcy, który robił biznesy z osiłkami Toomesa. W złodziejaszka imieniem Aaron Davis wcielił się Donald Glover. Spider-Man dopada go w piętrowym garażu i przykleja jego dłoń do bagażnika za pomocą sieci. W usuniętym fragmencie dostajemy uzupełnienie tej sceny.

Ten fragment jest ważny dla wszystkich fanów komiksowych przygód Spider-Mana. Davis pod koniec dzwoni do swojego siostrzeńca Milesa. Zresztą przestępca wspomina już o chłopcu podczas przesłuchania. Każdy, kto czytał komiksy Marvela, dostrzeże ewidentne odniesienie do Milesa Moralesa, który w alternatywnym świecie Ultimate został nowym Spider-Manem po śmierci Petera. W papierowej wersji jego wujek to łotr znany jako Prowler. Od jakiegoś czasu Morales (oraz cała masa innych pajęczych bohaterów) funkcjonuje u boku Spider-Mana w kanoniczym świecie znanym jako Earth 616. 

Czy filmowy Miles to tylko oczko puszczone do fanów komiksów, czy może zapowiedź, że za kilka lat na ekranie kina zobaczymy przygody całkiem nowego Spider-Mana? 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.