Zobacz zwiastun filmu o twórcy samochodu z "Powrotu do przyszłości"

05.07.2019 12:35
Zobacz zwiastun filmu o twórcy samochodu z "Powrotu do przyszłości" Fot. kadr z filmu Driven

Do sieci trafił zwiastun filmu "Driven" - produkcji opartej na prawdziwych wydarzeniach z życia twórcy słynnego samochodu, który pełnił rolę wehikułu czasu w "Powrocie do przyszłości".

Lata 80. mają wiele ikon, które zapisały się w annałach popkultury. Jedną z nich jest DeLorean DMC-12 - jedyny model auta, który został wyprodukowany przez  DeLorean Motor Company. Jego pozycję ugruntowała seria "Powrót do przyszłości", w której samochód został przerobiony na wehikuł czasu. Już niedługo wszyscy fani kultowego DeLoreana będą mogli obejrzeć film inspirowany życiem jego twórcy. W sieci zadebiutował zwiastun filmu "Driven".

"Driven" - film o twórcy DeLoreana

Jak nie trudno się domyślić, za charakterystyczny sportowy samochód, który pojawił się na amerykańskim rynku na początku lat 80., odpowiadał John DeLorean. To właśnie on jest jednym z głównych bohaterów produkcji w reżyserii Nicka Hamma. Zwiastun prezentuje zapowiedź wzlotu i upadku słynnego przedsiębiorcy.

Film nie tylko prezentuje obiecująca przyszłość marki amerykańskiego konstruktora, ale przede wszystkim skupia się na głośnej aferze z jego udziałem. W 1982 roku FBI wszczęło śledztwo, podejrzewając DeLoreana o handel narkotykami. W filmie pojawi się wątek męskiej przyjaźni wystawionej na próbę po tym, jak agenci federalni zwerbują Jima Hoffmana - byłego sąsiada DeLoreana. Produkcja jest więc połączeniem biografii, komedii i kryminalnego thrillera.

Przeczytaj także

"Driven" - kiedy premiera?

W roli DeLoreana wystąpił Lee Pace ("Strażnicy Galaktyki", "Hobbit: Niezwykła podróż"). Jego najlepszego przyjaciela zagrał Jason Sudeikis ("Szefowie wrogowie", "Millerowie"). W żonę Hoffmana wcieliła się Judy Greer ("Ant-Man", "Jurassic World"), a w ambitnego agenta FBI Corey Stoll ("Ant-Man", "House of Cards"). Produkcja trafi do amerykańskich kin i na wybrane platformy streamingowe już 16 sierpnia 2019 roku. W Polsce na razie nie ogłoszono daty premiery.

Zobacz też: Czemu Powrót do przyszłości IV nie powinien powstać?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.