05.07.2019 12:35

Zobacz zwiastun filmu o twórcy samochodu z "Powrotu do przyszłości"

Do sieci trafił zwiastun filmu "Driven" - produkcji opartej na prawdziwych wydarzeniach z życia twórcy słynnego samochodu, który pełnił rolę wehikułu czasu w "Powrocie do przyszłości".

Driven
foto: kadr z filmu Driven

Lata 80. mają wiele ikon, które zapisały się w annałach popkultury. Jedną z nich jest DeLorean DMC-12 - jedyny model auta, który został wyprodukowany przez  DeLorean Motor Company. Jego pozycję ugruntowała seria "Powrót do przyszłości", w której samochód został przerobiony na wehikuł czasu. Już niedługo wszyscy fani kultowego DeLoreana będą mogli obejrzeć film inspirowany życiem jego twórcy. W sieci zadebiutował zwiastun filmu "Driven".

"Driven" - film o twórcy DeLoreana

Jak nie trudno się domyślić, za charakterystyczny sportowy samochód, który pojawił się na amerykańskim rynku na początku lat 80., odpowiadał John DeLorean. To właśnie on jest jednym z głównych bohaterów produkcji w reżyserii Nicka Hamma. Zwiastun prezentuje zapowiedź wzlotu i upadku słynnego przedsiębiorcy.

Film nie tylko prezentuje obiecująca przyszłość marki amerykańskiego konstruktora, ale przede wszystkim skupia się na głośnej aferze z jego udziałem. W 1982 roku FBI wszczęło śledztwo, podejrzewając DeLoreana o handel narkotykami. W filmie pojawi się wątek męskiej przyjaźni wystawionej na próbę po tym, jak agenci federalni zwerbują Jima Hoffmana - byłego sąsiada DeLoreana. Produkcja jest więc połączeniem biografii, komedii i kryminalnego thrillera.

Michael J. Fox i Tom Wilson z "Powrotu do przyszłości" spotkali się po latach. Zobaczcie zdjęcie
Michael J. Fox i Tom Wilson z "Powrotu do przyszłości" spotkali się po latach. Zobaczcie zdjęcie
Przeczytaj także Michael J. Fox i Tom Wilson z "Powrotu do przyszłości" spotkali się po latach. Zobaczcie zdjęcie

"Driven" - kiedy premiera?

W roli DeLoreana wystąpił Lee Pace ("Strażnicy Galaktyki", "Hobbit: Niezwykła podróż"). Jego najlepszego przyjaciela zagrał Jason Sudeikis ("Szefowie wrogowie", "Millerowie"). W żonę Hoffmana wcieliła się Judy Greer ("Ant-Man", "Jurassic World"), a w ambitnego agenta FBI Corey Stoll ("Ant-Man", "House of Cards"). Produkcja trafi do amerykańskich kin i na wybrane platformy streamingowe już 16 sierpnia 2019 roku. W Polsce na razie nie ogłoszono daty premiery.

Zobacz też: Czemu Powrót do przyszłości IV nie powinien powstać?

Tagi: Zwiastuny Powrót do przyszłości