Zobaczcie zapowiedź "Wesela" Wojciecha Smarzowskiego. Oto teaser filmu

31.08.2021 15:35
Zobaczcie zapowiedź "Wesela" Wojciecha Smarzowskiego. Oto teaser filmu Fot. materiały prasowe/Kino Świat

Premiera "Wesela" Smarzowskiego zbliża się wielkimi krokami, więc twórcy postanowili pokazać światu zwiastun nadchodzącej produkcji.

Wesele - oto zwiastun nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego

"Wesele" z 2004 roku, czyli pełnometrażowy debiut Wojciecha Smarzowskiego, to film, który przez lata doczekał się miana kultowego. To on sprawił, że na każdy następny projekt reżysera z wypiekami na twarzy czekali zarówno widzowie, jak i krytycy.

Polecamy

Dość wspomnieć, że produkcja zebrała deszcz nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także rozbiła bank najważniejszych polskich laurów filmowych – Orłów, zdobywając statuetki we wszystkich najważniejszych kategoriach. Po 17 latach od pierwszego "Wesela" Wojciech Smarzowski powraca do korzeni i pyta: jak w tym czasie zmieniły się zwyczaje ślubne?

Jak dziś na weselach bawią się Polacy? Jakie demony ścigają nas dziś między jednym kieliszkiem wódki a drugim? Zajrzyjcie za kulisy "Wesela" w teaserowym zwiastunie filmu, który właśnie zadebiutował w sieci:

Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża.

Polecamy

Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych. Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski).

Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki.

"Wesele" zadebiutuje w kinach już 8 października 2021 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.