Zobaczcie zwiastun „Suspirii”, czyli horroru na którym popłakał się Quentin Tarantino

Kamil Kacperski
23.08.2018 16:20
Zobaczcie zwiastun „Suspirii”, czyli horroru na którym popłakał się Quentin Tarantino Fot. kadr z wideo

„Suspiria” to remake włoskiego horroru o tym samym tytule, który opowiada o szkole baletnic, w której zaczynają się dziać różne bardzo przerażające sytuacje.

Gwiazdorska kobieca obsada postraszy nas pod koniec 2018 roku w filmie „Suspiria”, czyli remake'u włoskiego horroru z roku 1977, który wyreżyserował Dario Argento. Klasyczny film został wzięty na warsztat przez Lucę Guadagnina, a w głównych rolach zobaczymy Chloe Grace Moretz, Dakotę Johnson, Mię Goth oraz Tildę Swinton. 

Fabuła filmu opowie o przygodach młodej amerykańskiej dziewczyny, która dostaje się do prestiżowej szkoły tańca w Berlinie. Szybko okazuje się jednak, że miejsce skrywa mnóstwo przerażających tajemnic. Z resztą zobaczcie sami:

Suspiria, czyli horror, który przeraził Quentina Tarantino

Jak widać, zwiastun jest bardzo klimatyczny i wprowadza widzów w niepokojący i ciężki klimat filmu. Atmosferę potęguje muzyka skomponowana przez Thoma Yorke'a z Radiohead oraz oniryczne ujęcia widoczne w trailerze „Suspirii”.

Luca Guadagnino wyznał, że podczas festiwalu w Wenecji zaprzyjaźnił się z Quentinem Tarantino, zdecydował się więc pokazać mu swój najnowszy film i zapytać o opinię. Reakcja słynnego reżysera przeszła jego najśmielsze oczekiwania. Jak wspomina:

Pokazałem ten film Quentinowi Tarantino. Byłem zestresowany, a jednocześnie bardzo chciałem usłyszeć jego rady. Film obejrzeliśmy u niego w domu i jego reakcja bardzo mnie pokrzepiła. Zareagował bardzo entuzjastycznie, a na koniec płakał i przytulał mnie.

Suspiria - kiedy premiera?

„Suspiria” odcisnęła zresztą wielki wpływ nie tylko na Quentinie Tarantino, lecz także na aktorkach, które w nim występowały. Dakota Johnson, wcielająca się w główną bohaterkę, wyznała, że po zakończeniu zdjęć potrzebowała terapii. Film trafi na ekrany 2 listopada 2018. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.