23.08.2018 16:20

Zobaczcie zwiastun „Suspirii”, czyli horroru na którym popłakał się Quentin Tarantino

„Suspiria” to remake włoskiego horroru o tym samym tytule, który opowiada o szkole baletnic, w której zaczynają się dziać różne bardzo przerażające sytuacje.

Dakota Johnson Suspiria
foto: kadr z wideo

Gwiazdorska kobieca obsada postraszy nas pod koniec 2018 roku w filmie „Suspiria”, czyli remake'u włoskiego horroru z roku 1977, który wyreżyserował Dario Argento. Klasyczny film został wzięty na warsztat przez Lucę Guadagnina, a w głównych rolach zobaczymy Chloe Grace Moretz, Dakotę Johnson, Mię Goth oraz Tildę Swinton. 

Fabuła filmu opowie o przygodach młodej amerykańskiej dziewczyny, która dostaje się do prestiżowej szkoły tańca w Berlinie. Szybko okazuje się jednak, że miejsce skrywa mnóstwo przerażających tajemnic. Z resztą zobaczcie sami:

Suspiria, czyli horror, który przeraził Quentina Tarantino

Jak widać, zwiastun jest bardzo klimatyczny i wprowadza widzów w niepokojący i ciężki klimat filmu. Atmosferę potęguje muzyka skomponowana przez Thoma Yorke'a z Radiohead oraz oniryczne ujęcia widoczne w trailerze „Suspirii”.

Luca Guadagnino wyznał, że podczas festiwalu w Wenecji zaprzyjaźnił się z Quentinem Tarantino, zdecydował się więc pokazać mu swój najnowszy film i zapytać o opinię. Reakcja słynnego reżysera przeszła jego najśmielsze oczekiwania. Jak wspomina:

"

Pokazałem ten film Quentinowi Tarantino. Byłem zestresowany, a jednocześnie bardzo chciałem usłyszeć jego rady. Film obejrzeliśmy u niego w domu i jego reakcja bardzo mnie pokrzepiła. Zareagował bardzo entuzjastycznie, a na koniec płakał i przytulał mnie. "

Suspiria - kiedy premiera?

„Suspiria” odcisnęła zresztą wielki wpływ nie tylko na Quentinie Tarantino, lecz także na aktorkach, które w nim występowały. Dakota Johnson, wcielająca się w główną bohaterkę, wyznała, że po zakończeniu zdjęć potrzebowała terapii. Film trafi na ekrany 2 listopada 2018. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

Kamil Kacperski
Tagi: Zwiastuny Suspira