04.11.2016 11:47

„Żołnierze kosmosu” powrócą na ekrany?

Wygląda na to, że Columbia Pictures ma w planach przygotowanie rebootu „Żołnierzy kosmosu”. Co wiadomo o tym projekcie?

„Żołnierze kosmosu” powrócą na ekrany?
foto: kadr z filmu

Pomysł krąży już od kilku lat i za każdym razem okazuje się, że ostatecznie nic z niego nie wychodzi. Może tym razem bardziej poszczęści się „Żołnierzom kosmosu”?

Powieść Roberta A. Heinleina opowiadającej o zmaganiach ludzkości z kosmicznymi robalami doczekała się już ekranizacji przygotowanej przez Paula Verhoevena w 1997 roku. Obraz nie okazał się być sukcesem kasowym, ale i tak doczekał się trzech sequeli, które powstały z myślą o rynku DVD. Seria zyskała zaś rzeszę oddanych fanów. W oryginale wystąpili Casper Van Dien, Dina Meyer, Denise Richards, Jake Busey, Neil Patrick Harris, Clancy Brown oraz Michael Ironside.

Ogłoszono, że projekt zyskał nowe grono scenarzystów. Tym razem w tej funkcji widziani są Mark Swift oraz Damian Shannon odpowiedzialni za teksty takich filmów, jak „Freddy kontra Jason”, remake'u „Piątku 13-go” i kinowego „Słonecznego Patrolu”. Duet poinformował o swoim nowym projekcie za pośrednictwem Twittera:

"

Nawiasem mówiąc uważamy, że wersja Verhoevena jest niesamowita i nie staramy się jej przerobić. Wkrótce powiemy o tym więcej, ale jesteśmy tym podekscytowani. "

Producentami filmu będą Neal H. Moritz i Toby Jaffe, którzy nadzorowali również realizację widowiska Paula Verhoevena. Wcześniej nad scenariuszem rebootu pracowali Edward Miller i Zack Stentz, którzy maja na koncie teksty „Thora” i „X-Men: Pierwsza klasa”.

Chcielibyście zobaczyć reboot „Żołnierzy kosmosu”?

Robert Skowronski
Tagi: News