„Zombie Express 2” – zobacz pierwszy zwiastun

02.04.2020 11:10
„Zombie Express 2” – zobacz pierwszy zwiastun Fot. . materiały prasowe

Południowokoreański film „Zombie Express” z 2016 roku okazał się niemałym sukcesem, zachwycając odbiorców na świecie ciekawym podejściem do tematu zombie-apokalipsy. Jedynie kwestią czasu było ogłoszenie prac nad kontynuacją obrazu. Teraz w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun „Train to Busan Presents: Peninsula”.

Sukces filmu „Zombie Express”

Tym, co urzekło widzów w odbiorze pierwszego filmu było przede wszystkim nietypowe miejsce akcjiWiększość wydarzeń „Zombie Expressu” rozgrywała się bowiem w rozpędzonym pociągu oraz na dworcach kolejowych. Stąd też oryginalny tytuł filmu: „Busanhaeng” – „Train to Busan”. To niemal kameralnie umiejscowienie historii pozwoliło filmowi jeszcze mocniej oddziaływać na widza i trzymać go w wyraźnym napięciu. 

Przeczytaj także

Produkcja, której światowa premiera odbyła się podczas festiwalu filmowego w Cannes, zarobiła na całym świecie ponad 90 mln dolarów. Od jakiegoś czasu pojawiły się informacje na temat kontynuacji. Teraz do sieci trafił pierwszy pełnoprawny zwiastun drugiej części.

„Zombie Express 2” – zwiastun

Nowy materiał pokazuje znaczne rozszerzenie historii i większy rozmach świata przedstawionego, z akcją która z ciasnego pociągu przeniosła się na szerokie ulice tytułowego półwyspu.

„Zombie Express 2” – fabuła

Wedle oficjalnych informacji, akcja filmu „Zombie Express 2” rozgrywa się w 4 lata po wydarzeniach z oryginalnego filmu. Głównym bohaterem nowej historii jest były żołnierz, który wraz z wyszkoloną ekipą wyrusza na misję. Jej cel? Odzyskać cenny przedmiot i przeżyć.

Przeczytaj także

Traf chce, że miejsce do którego zostają wysłani, pełne jest żywych trupów. Okazuje się także, że w tych ekstremalnych warunkach znaleźli się także ocaleni ludzie. Nagle misja znacznie się rozszerza. Rozpocznie się walka o przetrwanie i uratowanie jak największej liczby osób.

„Zombie Express 2” – ekipa

Za sterami filmu, który w zagranicznych materiałach pojawia się jako „Peninsula” (pol. półwysep) oraz „Train to Busan presents: Peninsula”, stanął Sang-ho Yeon, reżyser i scenarzysta poprzedniego obrazu serii. Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów, jak: Gang Dong-won (znany z „Illang: Wilcza Brygada”), Lee Jung-hyun (znany z dramatu historycznego „Hashima”), Lee Ye Won, czy Kwon Hae-hyo.

Przeczytaj także

„Zombie Express 2” – kiedy premiera?

Premiera filmu przewidziana została przewidziana na lato 2020. Z powodu epidemii koronawirusa nie jest jednak pewne czy uda się utrzymać pierwotny termin premiery.

Czytaj także: "Zombie Express" [RECENZJA].

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.