02.04.2020 11:10

„Zombie Express 2” – zobacz pierwszy zwiastun

Południowokoreański film „Zombie Express” z 2016 roku okazał się niemałym sukcesem, zachwycając odbiorców na świecie ciekawym podejściem do tematu zombie-apokalipsy. Jedynie kwestią czasu było ogłoszenie prac nad kontynuacją obrazu. Teraz w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun „Train to Busan Presents: Peninsula”.

„Zombie Express 2” – zobacz pierwszy zwiastun
fot. materiały prasowe

Sukces filmu „Zombie Express”

Tym, co urzekło widzów w odbiorze pierwszego filmu było przede wszystkim nietypowe miejsce akcjiWiększość wydarzeń „Zombie Expressu” rozgrywała się bowiem w rozpędzonym pociągu oraz na dworcach kolejowych. Stąd też oryginalny tytuł filmu: „Busanhaeng” – „Train to Busan”. To niemal kameralnie umiejscowienie historii pozwoliło filmowi jeszcze mocniej oddziaływać na widza i trzymać go w wyraźnym napięciu. 

Sang-ho Yeon: „Zombie Express” jest odbiciem klęsk nawiedzających Koreę
Sang-ho Yeon: „Zombie Express” jest odbiciem klęsk nawiedzających Koreę
Przeczytaj także Sang-ho Yeon: „Zombie Express” jest odbiciem klęsk nawiedzających Koreę

Produkcja, której światowa premiera odbyła się podczas festiwalu filmowego w Cannes, zarobiła na całym świecie ponad 90 mln dolarów. Od jakiegoś czasu pojawiły się informacje na temat kontynuacji. Teraz do sieci trafił pierwszy pełnoprawny zwiastun drugiej części.

„Zombie Express 2” – zwiastun

Nowy materiał pokazuje znaczne rozszerzenie historii i większy rozmach świata przedstawionego, z akcją która z ciasnego pociągu przeniosła się na szerokie ulice tytułowego półwyspu.

„Zombie Express 2” – fabuła

Wedle oficjalnych informacji, akcja filmu „Zombie Express 2” rozgrywa się w 4 lata po wydarzeniach z oryginalnego filmu. Głównym bohaterem nowej historii jest były żołnierz, który wraz z wyszkoloną ekipą wyrusza na misję. Jej cel? Odzyskać cenny przedmiot i przeżyć.

Zombie Express
Zombie Express
Przeczytaj także Pierwsze zdjęcia z "Zombie Express 2". Co czeka nas w kontynuacji południowokoreańskiego horroru?

Traf chce, że miejsce do którego zostają wysłani, pełne jest żywych trupów. Okazuje się także, że w tych ekstremalnych warunkach znaleźli się także ocaleni ludzie. Nagle misja znacznie się rozszerza. Rozpocznie się walka o przetrwanie i uratowanie jak największej liczby osób.

„Zombie Express 2” – ekipa

Za sterami filmu, który w zagranicznych materiałach pojawia się jako „Peninsula” (pol. półwysep) oraz „Train to Busan presents: Peninsula”, stanął Sang-ho Yeon, reżyser i scenarzysta poprzedniego obrazu serii. Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów, jak: Gang Dong-won (znany z „Illang: Wilcza Brygada”), Lee Jung-hyun (znany z dramatu historycznego „Hashima”), Lee Ye Won, czy Kwon Hae-hyo.

Top 10 najstraszniejszych horrorów o zombie
Top 10 najstraszniejszych horrorów o zombie
Przeczytaj także Top 10 najstraszniejszych horrorów o zombie

„Zombie Express 2” – kiedy premiera?

Premiera filmu przewidziana została przewidziana na lato 2020. Z powodu epidemii koronawirusa nie jest jednak pewne czy uda się utrzymać pierwotny termin premiery.

Czytaj także: "Zombie Express" [RECENZJA].

Czy czekasz na premierę filmu "Zombie Express 2"?

Tagi: Film Zwiastuny Horror zombie