19.06.2017 12:15

Zombie psują imprezę na Ibizie w zwiastunie horroru „Ibiza Undead”

Żywe trupy wciąż napływają, ale dla odmiany w zupełnie nowej lokacji. Zombie striptizerki rozprzestrzeniają zarazę na… Ibizie.  

Zombie psują imprezę na Ibizie w zwiastunie horroru „Ibiza Undead”
foto: kadr z filmu

Serial „The Walking Dead” wciąż jest najpopularniejszym tytułem związanym z martwymi pożeraczami ludzkiego mięsa, ale fani nurtu zombie wciąż są rozpieszczani nowymi produkcjami. Do ulubionego tematu powróci twórca współczesnego obrazu żywego trupa, George A. Romero, ale zanim to nastąpi, to prędzej będziemy mieli okazję obejrzeć „Ibiza Undead”. Studio Templeheart Films opublikowało pierwszy oficjalny zwiastun horror komedii:

Film opowiada o grupie przyjaciół, której w końcu udaje się wybrać na pierwsze wakacje z dala od swoich rodziców. Jednak po zaledwie jednym pijackim wieczorze, bohaterzy będą musieli znaleźć sposób, aby uciec z wyspy opanowanej przez zombie. „Ibiza Undead” pokazano w sierpniu 2016 roku na festiwalu FrightFest w Londynie, ale dopiero teraz przygotowano faktyczną zapowiedź filmu. Nie jest znana jeszcze data premiery filmu, ale możliwe, że odbędzie się w 2017 roku.

Historia filmów z zombie jest pełna szalonych scenariuszy – w kultowym filmie „Zombie – pożeracze mięsa” Luciego Fulciego z 1979 roku, umarlak walczył z rekinem. O „dziełach” pokroju „Zonbi asu” z 2011 roku, gdzie bohaterowie zostają zaatakowani przez pokryte kałem zombie, lepiej nie mówić nic więcej. Na tle tych filmów „Ibiza Undead” (wyreżyserowana przez Andy’ego Edwardsa) wydaje się dość zachowawcza, ale daleko jej też do powagi filmów Romero czy wspomnianego „The Walking Dead”. W obsadzie znajdziemy m.in. znaną z serialu „Downton Abbey” Carę Theobold oraz Emily Atack („The Inbetweeners”).

O zombie wspominaliśmy ostatnio przy okazji przedziwnego filmu „Tsunambee”. „Ibiza Undead” można wpisać w rosnącą listę zwariowanych filmów gatunkowych, o których pisaliśmy wcześniej: Adolfie Hitlerze ujeżdżającym T. Rexa, księdzu zmieniającym się w dinozaura, olbrzymich mrówkach, czy krwiożerczym Gremlinie

Kamil Dachnij
Tagi: Zwiastuny Ibiza Undead