28.06.2017 15:55

Zrób sobie selfie ze Spider-Manem za pomocą aplikacji Holo

Nowa aplikacja w systemie Augmented Reality wzbogaci Twój smartfon o ciekawe hologramy. 

Zrób sobie selfie ze Spider-Manem za pomocą aplikacji Holo
foto: kadr z filmu

Ludzie odpowiedzialni za promocję najnowszego reboota „Spider-Man: Homecoming” są nieugięci, zasypując nas masą materiałów. Jeżeli ktoś chce wiedzieć dla odmiany, jak Peter Parker radzi sobie za kółkiem, Audi wypuściło zabawne wideo. A jeśli interesuje was, co działo się poza kamerą filmu, to 22 minutowa kompilacja zaspokoi wszelkie oczekiwania. Na tym się nie kończy rzecz jasna, bo Sony wymyśliło ostatnio prank, gdzie ktoś przebrany za Spider-Mana straszył klientów Starbucksa. Za sprawą pewnej aplikacji VR, możemy nawet stać się ikonicznym superbohaterem. Jednak najbardziej kreatywną formą promocji może być aplikacja Holo, która wykorzystuje system tzw. rzeczywistości rozszerzonej (Augmented reality).

O co chodzi? Najprościej mówiąc, dzięki Holo będziemy mogli sobie zrobić selfie ze Spider-Manem (oraz innymi postaciami). Czyli w praktyce wygląda to tak, że do naszego telefonu dodawany jest hologram, który umożliwia „wklejenie” bohatera, tak jakby faktycznie koło nas stał. Zastosowana tutaj rzeczywistość rozszerzona łączy świat rzeczywisty z wirtualnym. Choć dalekie od perfekcji, wykonanie samo w sobie daje ciekawy efekt. 

Jak widać na zamieszczonych filmikach, hologram Spider-Mana pozuje na różne sposoby – a to podnosi kciuki do góry, a to siedzi na moście. Holo nie ogranicza się jednak tylko do superbohatera, bo w kompilacji widzimy też dość zabawne fragmenty z tygrysem, czy tańczącym zombie. Współpraca Sony z Holo może okazać się wyjątkowo intratnym pomysłem, bowiem każdy, kto ściągnie sobie aplikację na swojego smartfona, będzie miał możliwość wykorzystania Petera Parkera do swoich zdjęć. To może podciągnąć wynik finansowy filmu, którego pierwsze prognozy wskazują na 100 miliony zysk podczas otwierającego weekendu w Stanach Zjednoczonych.

Przypomnijmy, że „Spider-Man: Homecoming” trafi do polskich kin 14 lipca 2017 roku. Jego reżyserem jest Jon Watts, który według słów odtwórcy głównej roli, Toma Hollanda, mocno inspirował się kinem młodzieżowym lat 80. Sam Holland wyznał w wywiadzie, że chciał się stać Martym McFly’em swojej generacji. Choć jeszcze nie doczekaliśmy się premiery, to za sprawą wygadanego aktora, już wiemy, że reboot stanie się trylogią

Kamil Dachnij
Tagi: Spider-Man