Zupełnie inny kostium Vulture'a ze „Spider-Man: Homecoming”

Sergiusz Kurczuk
31.07.2017 12:44
Zupełnie inny kostium Vulture'a ze „Spider-Man: Homecoming” Fot. kadr z filmu

W sieci pojawił się concept art kostiumu głównego przeciwnika z filmu „Spider-Man: Homecoming”. Mało brakowało, a Vulture wyglądałby zupełnie inaczej.

„Spider-Man: Homecoming” od 14 lipca święci triumfy w polskich kinach. Najnowsza propozycja od Marvel Studios na całym świecie zbiera bardzo pozytywne opinie i dla wielu fanów jest to jeden z lepszych filmów dziejących się w uniwersum Marvela. Możliwe, że nowy Spider-Man pozytywny odbiór zawdzięcza Michaelowi Keatonowi, który wcielił się w postać głównego czarnego charakteru - Vulture'a. Keaton na ekranie nie pojawia się za często, ale kiedy już jest, zawłaszcza go dla siebie.

Kostium filmowego Vulture'a odbiega od komiksowego oryginału, ale posiada kilka jego ważnych elementów. Między innymi wpada w zieleń, Toomes ma kołnierz z białego futra i ogromne skrzydła, umożliwiające latanie. Chociaż różnic jest więcej niż podobieństw, to przeniesienie postaci z kart komiksu na realia świata Marvel Cinematic Universe jest chyba jednym z najbardziej udanych.

Pisaliśmy o niewykorzystanym szkicu kostiumu filmowego Spider-Mana. Tym razem prezentujemy concept art bardziej zmechanizowanego kostiumu Vulture'a. Zamieścił go Rodney Fuentebella - ilustrator Marvel Studios. Rysunek pojawił się na jego Instagramie.

Oto jedna z moich pierwszych prób projektu Vulture'a ze „Spider-Man: Homecoming”. Fajnie mi się pracowało nad tym projektem. Próbowałem trochę pokombinować z kosmiczną technologią. Na zdrowie!

W filmie Adrian Toomes wykorzystał umiejętności Masona - jednego ze swoich pracowników, by stworzyć kostium zawierający elementy technologii kosmicznej rasy Chituari. To właśnie z tymi obcymi zmierzyli się Avengers podczas bitwy o Nowy Jork. Kostium zaprezentowany w filmie jest o wiele bardziej prowizoryczny i dzięki ma więcej charakteru noszącej go postaci.

Projekt Fuentebelli wygląda jak rodem z serii filmów o Iron Manie. Na szczęście stworzono zupełnie inne przebranie dla Toomesa. I dobrze. Przed premierą „Spider-Man: Homecoming” wielu fanów pajęczaka bało się, że film tak naprawdę będzie tak naprawdę 4 częścią przygód blaszanego Avengera z powodu wszechobecnego Roberta Downey'a Juniora w zwiastunach i na plakatach. Z drugiej strony Toomes pojawił się w ukrytej scenie po napisach, więc kto wie? Może w drugiej części Spider-Mana Vulture powróci w ulepszonej wersji swojego stroju, przypominającej niewykorzystany projekt Fuentebelli?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.