Zwiastun „Avengers: Infinity War” - co mówi nam na temat fabuły filmu?

Sergiusz Kurczuk
29.11.2017 16:03
Zwiastun „Avengers: Infinity War” - co mówi nam na temat fabuły filmu? Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

Na trailer „Avengers: Infinity War” fani MCU czekali od miesięcy. W końcu zapowiedź trafiła do sieci. Czego możemy dowiedzieć się z fragmentów filmu? 

Uwaga! Ten artykuł zawiera spoilery filmów MCU! Wchodzisz na własną odpowiedzialność!

W Avengers: Infinity War” w końcu zobaczymy konkluzję historii budowanej od 10 lat przez szefów Marvel Studios. Potężny Thanos w końcu pojawi się na Ziemi, by skompletować Kamienie Nieskończoności i posiąść niewyobrażalną moc. Herosi, ponownie połączą siły, by pokonać największe zagrożenie, któremu stawili czoła. Na razie nie znamy szczegółów fabularnych, ale ze zwiastuna, który w końcu pojawił się w sieci, można wyciągnąć kilka kluczowych informacji.

Na samym początku widzimy Iron Mana, Hulka, Dr Strange'a i Wonga. Następnie pojawiają się Scarlet Witch i odmieniony Vision, który od zwykłego człowieka różni się jedynie Kamieniem Nieskończoności wystającym z czoła. Widać, że są w sobie zakochani. Czy to jedynie wizja, czy może upgrade, który zapewnił sobie syntezoid, by wtopić się w tłum? Kolejny fragment to Thor na pokładzie statku Strażników Galaktyki Milano. Widzimy również ponowne spotkanie Bruce'a Bannera i odmienionej Black Widow. Obawa naukowca na szczęście się nie sprawdziła i po wydarzeniach z „Ragnarok” był wstanie wrócić do swojej ludzkiej postaci. Obok leży urwana ręka zbroi Hulkbuster, więc scena prawdopodobnie rozgrywa się pod koniec filmu.

Avengers: Infinity War Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Infinity War

Wygląda na to, że Tony Stark odwiedził Sanctum Sanctorum, które zostało częściowo zniszczone. Być może dziura w schodach to sprawka Hulka, który spadł na Ziemię z wraku statku kosmicznego, którym uciekł z Thorem i uratowanymi Asgardczykami z planety Saakar. Stark prawdopodobnie odwiedza Strange'a, by prosić go o pomoc w walce z Thanosem. Pojawia się też Peter Parker, który zauważa dziwne pojazdy zawieszone nad Nowym Jorkiem. Przed niebezpieczeństwem ostrzega go pajęczy zmysł, którego zabrakło w „Homecoming”. Wśród ruin zniszczonego osiedla stoją Strange, Stark (bez zbroi), Wong i Banner.

Avengers: Infinity War Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Infinity War

W następnym fragmencie pojawia się Loki, który wyciąga przed siebie rękę z Tesseractem, ukradzionym pod koniec „Ragnarok”. Czyżby przebiegły Asgardczyk oddawał Thanosowi Kamień Nieskończoności? Znowu przeszedł na stronę zła, a może to jedna z jego sztuczek? Wygląda na to, że cała akcja ratunkowa z „Ragnarok” na nic się zdała, bo Loki stoi wśród martwych ciał uciekinierów z Asgardu. W końcu widzimy samego Thanosa. Nie ma na sobie zbroi i charakterystycznego hełmu. Jest również Spider-Man w ulepszonym kostiumie, który pod koniec „Homecoming” oferował mu Stark. W ułamku sekundy widzimy również Thora, który znajduje się w dziwnej konstrukcji.

Avengers: Infinity War Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Infinity War

Widzimy również Kapitana Amerykę walczącego z Proksimą. Po wydarzeniach z „Wojny Bohaterów” Rogers pozbył się ze swojego stroju emblematów USA, zapuścił brodę i uciekł do Wakandy. Powróci również najpotężniejsza zbroja Iron Mana - Hulkbuster, w której Stark stoczy walkę z wojskami Thanosa podczas bitwy na afrykańskiej sawannie. Wygląda na to, że do ostatecznej walki dojdzie właśnie w królestwie Black Panthera, bo tam pojawiają się prawie wszyscy superbohaterowie. Zwiastun prezentuje również, jak będą wyglądać poplecznicy Szalonego Tytana. Widzimy też fragment sceny, w której Thanos łapie Spider-Mana i ciska nim o ziemię. Przez trailer przewija się wątek z Tonym Starkiem, który z przerażeniem rozgląda się dookoła. Czyżby jego wizja o klęsce herosów się sprawdziła? Czy to Iron Man będzie bohaterem, który poniesie śmierć w „Infinity War”?

Avengers: Infinity War Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Infinity War

Innym bohaterem, którego fani spisali na straty, jest Vision. W jednym z fragmentów Corvus Glaive powala go na ziemię i próbuje wydrzeć mu Kamień Nieskończoności z czoła. Smutna twarz Scarlet Witch sugeruje, że jej ukochany poniesie śmierć z ręki sługi Thanosa. Nie zapominajmy jednak, że Vision to syntezoid, którego ciało (przynajmniej w komiksach) można odtworzyć. Jest również nowa zbroja Iron Mana oraz moment, na który czekali wszyscy - uzupełnianie Rękawicy Nieskończoności kolejnymi kamieniami. Widzimy, że Thanos umieścił w potężnym artefakcie dwa klejnoty - Kamień Przestrzeni i Kamień Mocy. Pierwszy uzyskał od Lokiego, drugi mógł zdobyć, jedynie najeżdżając Xandar i pokonując Nova Corps. Thanos potężnym ciosem powala Iron Mana. Pojawiają się kolejne sceny z walk na sawannie Wakandy. Oprócz T'Challi, Shuri i wakandyjskich wojowników, w bitwie biorą udział Winter Soldier, Falcon, Black Widow, Hulk, War Machine oraz Kapitan Ameryka. Nie zabrakło też humorystycznej sceny, czyli momentu, w którym jednooki Thor spotyka Strażnków Galaktyki. Kosmiczny awanturnicy prawdopodobnie uratują boga piorunów. W scenie po napisach w „Ragnarok”, statek Odinsona spotyka na swojej drodze ogromny pojazd Thanosa. „Infinity War” prawdopodobnie zacznie się od momentu zamordowania większości uciekinierów z Saakar.

Avengers: Infinity War Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Infinity War

Czy przypuszczenia się sprawdzą? Przekonamy się już 25 kwietnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.