29.11.2017 16:03

Zwiastun „Avengers: Infinity War” - co mówi nam na temat fabuły filmu?

Na trailer „Avengers: Infinity War” fani MCU czekali od miesięcy. W końcu zapowiedź trafiła do sieci. Czego możemy dowiedzieć się z fragmentów filmu? 

Zwiastun „Avengers: Infinity War” - co mówi nam na temat fabuły filmu?
foto: kadr z filmu Avengers: Infinity War

Uwaga! Ten artykuł zawiera spoilery filmów MCU! Wchodzisz na własną odpowiedzialność!

W Avengers: Infinity War” w końcu zobaczymy konkluzję historii budowanej od 10 lat przez szefów Marvel Studios. Potężny Thanos w końcu pojawi się na Ziemi, by skompletować Kamienie Nieskończoności i posiąść niewyobrażalną moc. Herosi, ponownie połączą siły, by pokonać największe zagrożenie, któremu stawili czoła. Na razie nie znamy szczegółów fabularnych, ale ze zwiastuna, który w końcu pojawił się w sieci, można wyciągnąć kilka kluczowych informacji.

Na samym początku widzimy Iron Mana, Hulka, Dr Strange'a i Wonga. Następnie pojawiają się Scarlet Witch i odmieniony Vision, który od zwykłego człowieka różni się jedynie Kamieniem Nieskończoności wystającym z czoła. Widać, że są w sobie zakochani. Czy to jedynie wizja, czy może upgrade, który zapewnił sobie syntezoid, by wtopić się w tłum? Kolejny fragment to Thor na pokładzie statku Strażników Galaktyki Milano. Widzimy również ponowne spotkanie Bruce'a Bannera i odmienionej Black Widow. Obawa naukowca na szczęście się nie sprawdziła i po wydarzeniach z „Ragnarok” był wstanie wrócić do swojej ludzkiej postaci. Obok leży urwana ręka zbroi Hulkbuster, więc scena prawdopodobnie rozgrywa się pod koniec filmu.

Avengers: Infinity War

Wygląda na to, że Tony Stark odwiedził Sanctum Sanctorum, które zostało częściowo zniszczone. Być może dziura w schodach to sprawka Hulka, który spadł na Ziemię z wraku statku kosmicznego, którym uciekł z Thorem i uratowanymi Asgardczykami z planety Saakar. Stark prawdopodobnie odwiedza Strange'a, by prosić go o pomoc w walce z Thanosem. Pojawia się też Peter Parker, który zauważa dziwne pojazdy zawieszone nad Nowym Jorkiem. Przed niebezpieczeństwem ostrzega go pajęczy zmysł, którego zabrakło w „Homecoming”. Wśród ruin zniszczonego osiedla stoją Strange, Stark (bez zbroi), Wong i Banner.

Avengers: Infinity War

W następnym fragmencie pojawia się Loki, który wyciąga przed siebie rękę z Tesseractem, ukradzionym pod koniec „Ragnarok”. Czyżby przebiegły Asgardczyk oddawał Thanosowi Kamień Nieskończoności? Znowu przeszedł na stronę zła, a może to jedna z jego sztuczek? Wygląda na to, że cała akcja ratunkowa z „Ragnarok” na nic się zdała, bo Loki stoi wśród martwych ciał uciekinierów z Asgardu. W końcu widzimy samego Thanosa. Nie ma na sobie zbroi i charakterystycznego hełmu. Jest również Spider-Man w ulepszonym kostiumie, który pod koniec „Homecoming” oferował mu Stark. W ułamku sekundy widzimy również Thora, który znajduje się w dziwnej konstrukcji.

Avengers: Infinity War

Widzimy również Kapitana Amerykę walczącego z Proksimą. Po wydarzeniach z „Wojny Bohaterów” Rogers pozbył się ze swojego stroju emblematów USA, zapuścił brodę i uciekł do Wakandy. Powróci również najpotężniejsza zbroja Iron Mana - Hulkbuster, w której Stark stoczy walkę z wojskami Thanosa podczas bitwy na afrykańskiej sawannie. Wygląda na to, że do ostatecznej walki dojdzie właśnie w królestwie Black Panthera, bo tam pojawiają się prawie wszyscy superbohaterowie. Zwiastun prezentuje również, jak będą wyglądać poplecznicy Szalonego Tytana. Widzimy też fragment sceny, w której Thanos łapie Spider-Mana i ciska nim o ziemię. Przez trailer przewija się wątek z Tonym Starkiem, który z przerażeniem rozgląda się dookoła. Czyżby jego wizja o klęsce herosów się sprawdziła? Czy to Iron Man będzie bohaterem, który poniesie śmierć w „Infinity War”?

Avengers: Infinity War

Innym bohaterem, którego fani spisali na straty, jest Vision. W jednym z fragmentów Corvus Glaive powala go na ziemię i próbuje wydrzeć mu Kamień Nieskończoności z czoła. Smutna twarz Scarlet Witch sugeruje, że jej ukochany poniesie śmierć z ręki sługi Thanosa. Nie zapominajmy jednak, że Vision to syntezoid, którego ciało (przynajmniej w komiksach) można odtworzyć. Jest również nowa zbroja Iron Mana oraz moment, na który czekali wszyscy - uzupełnianie Rękawicy Nieskończoności kolejnymi kamieniami. Widzimy, że Thanos umieścił w potężnym artefakcie dwa klejnoty - Kamień Przestrzeni i Kamień Mocy. Pierwszy uzyskał od Lokiego, drugi mógł zdobyć, jedynie najeżdżając Xandar i pokonując Nova Corps. Thanos potężnym ciosem powala Iron Mana. Pojawiają się kolejne sceny z walk na sawannie Wakandy. Oprócz T'Challi, Shuri i wakandyjskich wojowników, w bitwie biorą udział Winter Soldier, Falcon, Black Widow, Hulk, War Machine oraz Kapitan Ameryka. Nie zabrakło też humorystycznej sceny, czyli momentu, w którym jednooki Thor spotyka Strażnków Galaktyki. Kosmiczny awanturnicy prawdopodobnie uratują boga piorunów. W scenie po napisach w „Ragnarok”, statek Odinsona spotyka na swojej drodze ogromny pojazd Thanosa. „Infinity War” prawdopodobnie zacznie się od momentu zamordowania większości uciekinierów z Saakar.

Avengers: Infinity War

Czy przypuszczenia się sprawdzą? Przekonamy się już 25 kwietnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Marvel Avengers: Infinity War