11.05.2017 12:36

Zwiastun „Blade Runnera 2049” kontra zwiastun „Łowcy androidów”

Oryginał kontra nowa wersja. Ridley Scott kontra Denis Villeneuve. Przyjrzyjcie się klatka po klatce zwiastunom „Łowcy androidów” i „Blade Runnera 2049”. Podobieństwa są wyraźnie zauważalne.

Zwiastun „Blade Runnera 2049” kontra zwiastun „Łowcy androidów”
foto: kadr z wideo

Była już zapowiedź sequelu do „Łowcy androidów”, która rozbudziła oczekiwania fanów. W końcu nastał moment, w którym opublikowano pełny zwiastun „Blade Runnera 2049”. Czy finalne dzieło dorówna oryginałowi z 1982 roku? O tym przekonamy się wraz z premierą ustaloną w Polsce na 6 października 2017 roku.

Porównanie zwiastunów obu filmów pokazuje, że zostały one zbudowane w bliźniaczy sposób. Tak też wyglądają poszczególne sekwencje, tylko Harrison Ford jest starszy o te 35 lat. Można zaryzykować stwierdzenie, że będziemy mieli do czynienia z podobnym zabiegiem, co przy „Ghost in the Shell” stanowiącym w dużym procencie wierne odwzorowanie anime.

Kłoci się to nieco z tym co wcześniej mówił Denis Villeneuve:

"

Przede wszystkim nie jest możliwym, aby podążać zgodnie z oryginałem. To Ridley Scott i jego arcydzieło. To jeden z najlepszych filmów science fiction i jedno z najlepszych dzieł ostatnich 50 lat. Wciąż jesteśmy w tym samym uniwersum, nadal jesteśmy w tym samym śnie, ale to jest moje - nie wiem, jak ludzie będą reagować. Ten film ma swoje własne życie. "

Można założyć, że przynajmniej w części, „Blade Runner 2049” będzie hołdem dla dzieła Scotta. Jednak Villeneuve jest na tyle świadomym i mówiącym własnym językiem twórcą, że można być pewnym odciśnięcia przez niego swojego znaku na powstałym dziele.

Zobaczcie porównanie trailerów „Łowcy androidów” i „Blade Runnera 2049”:

Całość rozgrywać się będzie 30 lat po wydarzeniach z pierwszego „Łowcy androidów”. Trafiamy do futurystycznego Los Angeles. Oficer K odgrzebuje długo skrywany sekret, który może pogrążyć w chaosie to co zostało ze społeczeństwa. Jego odkrycie zmusza go do odnalezienia Ricka Deckarda, byłego łowcy androidów, który był uznany za zaginionego przez trzy dekady.

Autorem zdjęć jest Roger Deakins, który pracował m.in. przy „Skazanych na Shawshank” i „Fargo”. Na ekranie pojawią się m.in. Ryan Gosling, Harrison Ford, Jared Leto, wrestler Dave Bautista, Mackenzie Davis, Ana de Armas, Robin Wright czy znany z roli pirata w „Kapitanie Phillipsie” somalijczyk Abduwali Muse i Lennie James, który wystąpił choćby w „Przekręcie” Guya Ritchiego.

Sercem jesteś przy...

Robert Skowronski
Tagi: Łowca androidów Blade Runner 2049