11.07.2017 15:31

Zwiastun „Botoksu” pobił rekord oglądalności trailera „Pitbulla”

Ponad 5 milionów odsłon zapowiedzi nowego filmu Patryka Vegi w zaledwie 5 dni. Reżyser i jego kolejny projekt zawładnęli siecią w Polsce.

Zwiastun „Botoksu” pobił rekord oglądalności trailera „Pitbulla”
foto: kadr z wideo

Zaprezentowany przez Vegę reżyserski zwiastun „Botoksu” na samym Facebooku zanotował ponad 4 miliony odsłon i był udostępniany ponad 40 tysięcy razy. Gdy doliczymy do tego odtworzenia klipu z serwisu YouTube i te z krajowych portali internetowych, otrzymujemy spektakularny łączny wynik ponad 5 milionów odsłon.

To lepszy wynik od tego, który zanotowała w Internecie pierwsza zapowiedź filmu „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Obraz trafi na ekrany 29 września 2017 roku. A Patryk Vega podkreślił, że jego projekt „nie będzie kijem włożonym w mrowisko, ale całą armią kijów” oraz, że „kiedy wejdzie do kin, nastąpi potężne trzęsienie ziemi i skończy się na debacie publicznej”. Co jeszcze powiedział reżyser?

"

Zależało mi, żeby „Botoks”, podobnie jak „Pitbull”, był wierny rzeczywistości w każdym detalu. Spędziłem rok na rozmowach z kilkudziesięcioma lekarzami. Ich opowieści stały się budulcem dla scenariusza. Powstał porażający obraz, w którym pokazujemy ciemną stronę medycyny. Nie ma tu żadnej wymyślonej sceny. Wszystko jest zaczerpnięte z życia i skompilowane z prawdziwych historii. W trakcie zdjęć przed monitorem nieustannie siedziało kilku lekarzy, którzy cyzelowali wszystkie sceny. "

Patryk Vega opowiedział o kulisach powstawania filmu, jak i o tym jaka była dla niego wyjściowa idea, która pchnęła go do zajęcia się projektem:

"

Lekarze twierdzili, że nie ma współczesnego filmu, ani serialu, który byłby autentyczny i w prawdziwy sposób opowiadał o polskiej służbie zdrowia. Wszystko dlatego, że zawód lekarza i służba zdrowia owiane są pewną tajemnicą. To hermetyczne środowisko, które chroni samych siebie. My, jako zwykli śmiertelnicy, widzimy tylko fasadę, bo pewne informacje nie wyciekają na zewnątrz. "

Zdjęcia do „Botoksu” kręcone były w Warszawie, Paryżu, Kopenhadze i w Kenii. W obsadzie filmu znalazły się Olga Bołądź, Katarzyna Warnke, Marieta Żukowska oraz Agnieszka Dygant. Partnerować im będą m.in. Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański, Wojciech Machnicki, Janusz Chabior i Grażyna Szapołowska.

Reżyser zapowiedział już, że 23 lutego 2018 roku zaprezentuje nam kolejny film. Będzie to powrót do tematyki policyjnej, gdzie ujrzymy, w jaki sposób polscy funkcjonariusze współpracują ze służbami bezpieczeństwa innych krajów, by rozprawiać się z międzynarodową przestępczością. Co ciekawe, Vega zrezygnował z reżyserii kolejnej części „Pitbulla”. Jej realizacją zajmie się Władysław Pasikowski

Robert Skowronski
Tagi: News Botoks