Zwiastun „Botoksu” pobił rekord oglądalności trailera „Pitbulla”

Robert Skowronski
11.07.2017 15:31
Zwiastun „Botoksu” pobił rekord oglądalności trailera „Pitbulla” Fot. kadr z wideo

Ponad 5 milionów odsłon zapowiedzi nowego filmu Patryka Vegi w zaledwie 5 dni. Reżyser i jego kolejny projekt zawładnęli siecią w Polsce.

Zaprezentowany przez Vegę reżyserski zwiastun „Botoksu” na samym Facebooku zanotował ponad 4 miliony odsłon i był udostępniany ponad 40 tysięcy razy. Gdy doliczymy do tego odtworzenia klipu z serwisu YouTube i te z krajowych portali internetowych, otrzymujemy spektakularny łączny wynik ponad 5 milionów odsłon.

To lepszy wynik od tego, który zanotowała w Internecie pierwsza zapowiedź filmu „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Obraz trafi na ekrany 29 września 2017 roku. A Patryk Vega podkreślił, że jego projekt „nie będzie kijem włożonym w mrowisko, ale całą armią kijów” oraz, że „kiedy wejdzie do kin, nastąpi potężne trzęsienie ziemi i skończy się na debacie publicznej”. Co jeszcze powiedział reżyser?

Zależało mi, żeby „Botoks”, podobnie jak „Pitbull”, był wierny rzeczywistości w każdym detalu. Spędziłem rok na rozmowach z kilkudziesięcioma lekarzami. Ich opowieści stały się budulcem dla scenariusza. Powstał porażający obraz, w którym pokazujemy ciemną stronę medycyny. Nie ma tu żadnej wymyślonej sceny. Wszystko jest zaczerpnięte z życia i skompilowane z prawdziwych historii. W trakcie zdjęć przed monitorem nieustannie siedziało kilku lekarzy, którzy cyzelowali wszystkie sceny.

Patryk Vega opowiedział o kulisach powstawania filmu, jak i o tym jaka była dla niego wyjściowa idea, która pchnęła go do zajęcia się projektem:

Lekarze twierdzili, że nie ma współczesnego filmu, ani serialu, który byłby autentyczny i w prawdziwy sposób opowiadał o polskiej służbie zdrowia. Wszystko dlatego, że zawód lekarza i służba zdrowia owiane są pewną tajemnicą. To hermetyczne środowisko, które chroni samych siebie. My, jako zwykli śmiertelnicy, widzimy tylko fasadę, bo pewne informacje nie wyciekają na zewnątrz.

Zdjęcia do „Botoksu” kręcone były w Warszawie, Paryżu, Kopenhadze i w Kenii. W obsadzie filmu znalazły się Olga Bołądź, Katarzyna Warnke, Marieta Żukowska oraz Agnieszka Dygant. Partnerować im będą m.in. Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański, Wojciech Machnicki, Janusz Chabior i Grażyna Szapołowska.

Reżyser zapowiedział już, że 23 lutego 2018 roku zaprezentuje nam kolejny film. Będzie to powrót do tematyki policyjnej, gdzie ujrzymy, w jaki sposób polscy funkcjonariusze współpracują ze służbami bezpieczeństwa innych krajów, by rozprawiać się z międzynarodową przestępczością. Co ciekawe, Vega zrezygnował z reżyserii kolejnej części „Pitbulla”. Jej realizacją zajmie się Władysław Pasikowski

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.