Zwiastun „Leatherface” – prequela „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną”

Kamil Dachnij
18.07.2017 11:10
Zwiastun „Leatherface” – prequela „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” Fot. kadr z filmu

„Leatherface” będzie już ósmym z kolei filmem jednej z najsłynniejszych franczyz kinowego horroru. 

Ikoniczny morderca w masce zrobionej z ludzkiej skóry otrzymał w końcu swój origin story. Lionsgate oraz Millenium Films opublikowało pierwszy zwiastun horroru „Leatherface”, który przedstawi historię czterech nastolatków, którzy uciekają ze szpitala psychiatrycznego, porywając przy okazji młodą pielęgniarkę. Rozpoczyna się prawdziwa ucieczka rodem z piekła. Na tropie uciekinierów będzie owładnięty zemstą stróż prawa (Stephen Dorff), który sam w sobie przejawia poważne zaburzenia psychiczne. Ostatecznie wszystkie wydarzenia doprowadzą jednego z chłopców do szaleństwa.

Pomysł, aby umieścić akcję prequela przed wydarzeniami z „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” Tobe Hoopera (1974) oczywiście do najoryginalniejszych nie należy, ale jest jeden element, który może uczynić ten prequel ciekawym. Chodzi o francuską parę reżyserską Alexandre’a Bustillo i Juliena Maury’ego, dla których będzie to Hollywoodzki debiut. Panowie są odpowiedzialni za jedno z nielicznych arcydzieł kina grozy XXI wieku, czyli „Najście” (2007), które pod względem intensywności klimatu i scen gore mogłoby obdzielić z tuzin horrorów. Twórcy nakręcili później jeszcze dwa udane filmy w postaci „Livide” (2011) i „Aux yeux des vivants” (2014). Choć rzeczą niemożliwą jest dorównanie do mistrzowskiego poziomu, jaki prezentował oryginalny film, to bez wątpienia są szanse, aby przynajmniej osiągnąć jakość 2. części z 1986 roku, która broni się nienajgorzej. Scenarzystą obrazu jest Seth M. Sherwood, mający na koncie skrypt do „Londynu w ogniu”, więc nie wiadomo jak dobrze czuje konwencję horroru. Trzeba mieć nadzieję, że studio dało w miarę wolną rękę reżyserom, co powinno zaowocować przyzwoitym filmem. 

W obsadzie „Leatherface” zobaczymy m.in. Sama Strike’a („Give Out Girls”), Jamesa Bloora („Dunkierka”), Lili Taylor („Obecność”) i Vanessę Grasse („Roboshark”). Film trafi do kin i na platformę VOD 20 października 2017 roku

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.