05.06.2017 11:03

Zwiastun „Morderstwa w Orient Expressie” z muzyką Disturbed

Żartowania z pierwszego trailera „Morderstwa w Orient Expressie” ciąg dalszy. W tym dowcipie pojawia się jednak typowo metalowy akcent.

Zwiastun „Morderstwa w Orient Expressie” z muzyką Disturbed
foto: kadr z wideo + Dzik Pejnta

Gdy zadebiutował zwiastun filmu Kennetha Branagha na podstawie książki Agathy Christie pojawiły się głosy, że przygrywająca w nim muzyka to czysta pomyłka. Faktycznie, utwór „Believer” od Imagine Dragons pasuje tu jak pięść do oka. Współczesny kawałek sytuujący się pomiędzy popem a elektronicznymi brzmieniami i opowieść o detektywie Herculesie Poirot osadzona w ubiegłym stuleciu średnio ze sobą współgrają.

Dynamiczna muzyka i akcja rozgrywająca się na zamkniętej przestrzeni z szukaniem sprawcy mordu? To trochę tak jakby w zwiastunie „Titanica” zamiast Celine Dion pojawiał się Slayer. Nie umknęło to uwadze internautów, którzy postanowili przedstawić swoją wersję trailera z alternatywną ścieżką dźwiękową. Tę stanowią tak samo niedopasowane utwory, co „Believer”.

I tak możemy posłuchać wersji z „X Gon' Give It To Ya”, „The Real Slim Shady” od Eminema, z Seanem Paulem, z muzyką z anime, z country, a nawet z „Down With The Sickness” Disturbed. Sprawdźcie sami:

„Morderstwo w Orient Expressie” jest ekranizacją powieści detektywistycznej autorstwa Agathy Christie z 1934 roku. Będzie to jednocześnie remake filmu z 1974 roku, pod którym podpisał się Sidney Lumet. Wersja Branagha ze scenariuszem Michaela Greena zadebiutuje na ekranach 22 listopada 2017 roku.

W filmie Johnny Depp wcieli się w Ratchetta, Michelle Pfeiffer zagra panią Hubbard, zaś Daisy Ridley sportretuje Mary Debenham. Na ekranie pojawi się także sam reżyser, który zagra Herculesa Poirot. W obsadzie zobaczymy także Judi Dench (księżniczka Dragomiroff), Penelope Cruz (Pilar Estravados), Josh Gad (Hector MacQueen), Willem Dafoe (Gerhard Hardman), Manuela Garcię-Rulfo (Biniamino Marquez), Lesliego Odoma Jr. (Doktor Arbuthnot), Lucy Boynton, Toma Batemana, Dereka Jacobiego i Michaela Penę.

Którą wersję trailera wolisz?

Robert Skowronski
Tagi: Morderstwo w Orient Expressie