Zwiastun „X-Men: Apocalypse” w stylu lat 90.

Robert Skowronski
09.05.2016 14:24
Zwiastun „X-Men: Apocalypse” w stylu lat 90. Fot. kadr z wideo

Nim superbohaterowie wkroczyli w świat wielkich kinowych widowisk gościli na małym ekranie w serialach animowanych. W tym stylu przedstawiono zwiastun „X-Men: Apocalypse”.

Wspomniany tytuł to z pewnością jeden z bardziej wyczekiwanych filmów superbohaterskich oraz duża premiera 2016 roku. Dzieło w reżyserii Bryana Singera trafi do naszych kin 20 maja 2016 roku. Udostępniony już został zwiastun „X-Men: Apocalypse”, który doczekał się teraz reinterpretacji.

Jeżeli dany superheros, lub ich grupa, pojawił już w pełnometrażowym filmie, to można być prawie pewnym, że wcześniej gościł w serialu telewizyjnym dla dzieci. Dotyczy to też X-Menów, którzy prezentowali się najmłodszym w latach 90. od 1992-1997 oraz w kilku innych produkcjach, takich jak np. „X-Men: Ewolucja” (2000-2003). Najsłynniejszym ich przedstawieniem w formie animacji jest jednak to z końca XX wieku.

To właśnie kadry z tych odcinków posłużyły do stworzenia nowej wersji zwiastuna „X-Men: Apocalypse”. Zachowano ścieżkę z oryginalnego trailera i podłożono ją pod odpowiednio zmontowane sekwencje z serialu. Efekt może wydawać się komiczny, ale to też nostalgiczna podróż do czasów dzieciństwa dla fanów mutantów znanych z kart komiksów wydawnictwa Marvel.

Tak łączy się przeszłość z teraźniejszością:

W kinowej wersji filmu, animacji takiej jak powyżej raczej nie zobaczymy. Twórcy zadbali o wysokiej jakości efekty generowane komputerowo, które zapewnią nam spektakularność. Czy całość również okaże się godnym uwagi widowiskiem? Już niedługo dostaniemy odpowiedź.

„X-Men: Apocalypse” to kontynuacja historii opowiedzianej w filmie „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”. Tym razem głównym przeciwnikiem superbohaterów będzie tytułowy Apocalypse - pierwszy mutant, który był czczony jak bóg jeszcze w czasach starożytnego Egiptu. Powołuje on do życia własną drużynę, która ma mu pomóc przejąć władzę nad światem.

Bryan Singer reżyserując „X-Men: Apocalypse” będzie miał już na koncie czwarty film z tej serii. Twórca zdradził na czym najbardziej mu zależy w nowej odsłonie filmu:

W „Pierwszej klasie” bohaterowie byli w zasadzie zespołem do zadań specjalnych CIA, a „Przeszłość, która nadejdzie” to film o podróży w czasie, który opowiada o pewnym konkretnym wydarzeniu. Tym razem - wreszcie - opowiemy o tym, jak narodzili się X-Meni.

Za scenariusz odpowiedzialny jest Simon Kinberg, który napisał już filmy „X-Men: Ostatni bastion” i „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”.

Jak Wam się podoba zwiastun „X-Men: Apocalypse” w animowanej wersji?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.