Zwiastun „X-Men: Dark Phoenix” w wersji z dubbingiem brzmi jak parodia

Sergiusz Kurczuk
27.09.2018 15:11
Zwiastun „X-Men: Dark Phoenix” w wersji z dubbingiem brzmi jak parodia Fot. kadr z filmu X-Men: Dark Phoenix

Jeśli nie podobał Ci się oryginalny zwiastun „X-Men: Dark Phoenix”, to nie oglądaj spolszczonej wersji. Jest jeszcze gorzej. 

Chociaż prawa do mutantów Marvela powoli przechodzą w ręce Disneya, studio Fox stworzyło ostatni film o X-Men. Tym razem akcja skupi się na postaci Jean Grey, którą opęta kosmiczna istota znana jako Phoenix. Chociaż ta historia już została po części opowiedziana w filmach „X-Men 2” i „X-Men: Ostatni bastion”, Simon Kinberg postanowił ponownie sięgnąć po klasykę komiksu Marvela. Pod koniec września 2018 roku zadebiutował pierwszy zwiastun filmu „X-Men: Dark Phoenix”. Trailer nie zachwyca, ale prawdziwy dramat to zdubbingowana wersja zapowiedzi filmu. 

„X-Men: Mroczna Phoenix” - zwiastun w wersji z dubbingiem

Dubbing to prawdziwa plaga, szczególnie filmów aktorskich, przeznaczonych nie tylko dla dzieci. Zazwyczaj wypada niezwykle nienaturalnie, nie wspominając już o zmienianiu kwestii dialogowych i odarciu gry aktorów z ważnej części ich warsztatu - pracy głosem. Szczególnie źle wygląda to w przypadku produkcji przepełnionych patosem. Tak właśnie jest w przypadku „X-Men: Dark Phoenix” (w polskiej, niezwykle konsekwentnej wersji „X-Men: Mroczna Phoenix”). Oto jak film prezentuje się z głosami polskich aktorów. 

Zamiast planowanego przez twórców dramatyzmu, mamy wrażenie obcowania z parodią. Niestety dystrybutorzy nie ograniczają się z dubbingiem jedynie do produkcji przeznaczonych do młodszych widzów. Filmy dla dorosłych, takiej jak „Logan”, czy „Deadpool” również pojawiły się w spolszczonej wersji. Na szczęście polskie kina oferują również wersje z napisami, ale niesmak pozostaje. 

„X-Men: Mroczna Phoenix” - obsada i premiera filmu

W filmie zobaczymy, jak kosmiczna misja X-Men doprowadzi do wielkiej tragedii Jean Grey. Jedna z pierwszych uczennic Charlesa Xaviera zostanie opętana przez potężną istotę znaną jako Phoenix. Profesor X będzie starał się pomóc dziewczynie, ale do gry wkroczą Magneto oraz kosmici, którzy mają inne plany co do nowych mocy Jean. W rolach głównych wystąpili nominowany do Złotego Globu James McAvoy, nominowany do Oscara Michael Fassbender, nagrodzona Oscarem Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Sophie Turner, Tye Sheridan, Alexandra Shipp i nominowana do Oscara Jessica Chastain. Premiera filmu została zaplanowana na 14 lutego 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.