Zwiastun „Zakonnicy” jest tak straszny, że został usunięty z YouTube

Sergiusz Kurczuk
16.08.2018 10:17
Zwiastun „Zakonnicy” jest tak straszny, że został usunięty z YouTube Fot. materiały promocyjne

„Zakonnica” - kolejny horror z uniwersum serii „Obecność” doczekał się nowego zwiastuna. YouTube usunął zapowiedź, ponieważ była zbyt przerażająca i naruszała regulamin serwisu.

Już niedługo do kin wejdzie horror „Zakonnica”, który jest spin-offem serii Jamesa Wana „Obecność”. Duch siostry zakonnej pojawił się już w jednej z części serii i twórcy doszli do wniosku, że można rozwinąć jego historię w osobnym filmie. Podobnie było z nawiedzoną lalką o imieniu Annabelle, która doczekała się dwóch części mrożących krew w żyłach przygód. Okazuje się, że reżyser Corin Hardy kontynuuje tradycję „Obecności” i „Annabelle”. W sieci pojawiła się najnowsza zapowiedź „Zakonnicy”, która została usunięta z serwisu YouTube za... bycie zbyt straszną.

„Zakonnica” - zwiastun zbyt straszny dla YouTube

Okazuje się, że wyklęty teaser trwa... 6 sekund. Mimo to naprawdę potrafi sprawić, że widz podskoczy z przerażenia. Wideo zniknęło z oficjalnego kanału filmu, ale wierni fani zdążyli je zachować i udostępnić na własną rękę. 

Serwis postanowił usunąć wideo ze względu na przeciwdziałanie szokującym treściom. Po kontakcie z YouTube portal NME podał oficjalną przyczynę zdjęcia teasera z kanału.

Cenimy różnorodność o szanujemy innych, więc staramy się unikać obrażenia lub zaszokowania użytkowników za pomocą reklam, stron lub aplikacji, które są nieodpowiednie dla naszej sieci reklamowej. 

Bezpośrednim powodem zbanowania materiału była „promocja oparta na straszeniu lub wywołaniu szoku”. W przypadku nowego wideo reklamującego „Zakonnicę” rzeczywiście tak właśnie było. 

Jeżeli spodziewaliście się niezwykle krwawych, niepokojących scen lub przerażającego klimatu, to będziecie rozczarowani. Twórcy reklamówki postanowili posłużyć się klasycznym jump scarem.

Jump scare - co to jest?

Jump scare to zagrywka stara jak świat. Technika polega na pokazaniu w najmniej oczekiwanym momencie przerażającego obrazu uzupełnionego o wprawiający w trwogę dźwięk. Żeby jump scare zadziałał, należy poprzedzić go spokojną i cichą sceną. Dzięki temu można uzyskać większy szok odbiorcy. Nic dziwnego, że Wasze serce zaczęło bić mocniej po obejrzeniu zbanowanego teasera. To naturalna reakcja organizmu, który w ten sposób instynktownie reaguje na ewentualne zagrożenie. Jeśli ktoś z Waszego otoczenia ma czkawkę, możecie pokazać mu najnowszą reklamę „Zakonnicy”, a na pewno mu przejdzie.

Pierwszy zwiastun nie prezentuje się aż tak przerażająco.

„Zakonnica” trafi do polskich kin już 7 września 2018 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.