19.07.2017 11:12

Zwiastun filmu „Alfa” z polskim aktorem z „Jesteś Bogiem”

Sony Pictures opublikowało pierwszy zwiastun survivalowego thrillera „Alfa”, gdzie jedną z ról zagrał Marcin Kowalczyk. 

Zwiastun filmu „Alfa” z polskim aktorem z „Jesteś Bogiem”
foto: kadr z filmu

Znany ze swoich ról w takich filmach jak „Hardkor Disko”, „Córki dancingu” i przede wszystkim „Jesteś Bogiem”, gdzie zagrał Magika, 30-letni krakowianin wcielił się w filmie „Alfa” w drugoplanową postać Sigmy, wojownika z klanu głównego bohatera.

Produkcja Sony Pictures opowie o plemieniu zwanym Solutrejczykami, które przed tysiącami lat było jednym z niewielu inteligentnych ludów na Ziemi w czasach, gdy najważniejsze było przetrwanie. Wielkie coroczne polowanie decydowało, czy plemię przetrwa. Jedni wracali do domów z niczym, inni nie wracali wcale. Śmierć czaiła się wszędzie. Jeden młody myśliwy przetrwał, znajdując się sam na obcym terenie, wystawiony na niemal pewną śmierć. Wie jednak, że aby odnaleźć drogę do domu, musi być nieustraszony, pokonać strach i śmiertelnie niebezpieczne otoczenie. Po drodze spotka drapieżniki i ofiary. Ale tylko jeden pomoże mu w tej niezwykłej podróży. Przyszłość ludzkości leży w rękach Solutrejczyka. Z tego widać po pierwszym zwiastunie, bliżej filmowi będzie do „Zjawy”, aniżeli produkcji rodzaju „10.000 B.C.”.

Reżyserem filmu jest Albert Hughes, który ma na koncie m.in. „Księgę ocalenia” oraz „Z piekła rodem”. Scenariusz przygotował Dan Wiedenhaupt, dla którego będzie to debiut w tej roli. Wcześniej pracował jako asystent prezydenta studia Atlas Entertainment. W głównej roli zobaczymy Kodiego Smita-McPhee („Ewolucja planety małp”, „X-Men: Apocalypse”). W filmie pojawią się również m.in. Leonor Varela („Blade: Wieczny łowca II”), Priya Rajaratnam („Star Trek: W nieznane”). Jens Hulten („Skyfall”), Mercedes de la Zerda („Wojna o planetę małp”) oraz Johannes Haukur Johannesson („Atomic blonde”). Premiera filmu odbędzie się 2 lutego 2018 roku

Kamil Dachnij
Tagi: Alfa Zwiastuny