28.06.2017 12:27

Zwiastun filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” odtworzony w stylu gry wideo z lat 80.

Jedną z największych zalet popkultury jest jej moc inspirowania fanów do robienia niezwykłych rzeczy. 

Zwiastun filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” odtworzony w stylu gry wideo z lat 80.
foto: kadr z filmu

Mało jest serii filmowych o takiej sile rażenia, jak „Gwiezdne wojny”. Ich fani robią wszystko, aby na każdym kroku wyrażać swoją wielką miłość do kosmicznej sagi. Niektórzy wygrywają taneczne bitwy, a jeszcze inni zbierają najdziwniejsze materiały wideo. Jednak ciężko o większe poświęcenie niż to, które pokazał designer o ksywce Pinot. Mężczyzna w pieczołowity sposób odtworzył zwiastun 8. części serii za pomocą starego komputera Apple.

Pierwsza zajawka „Ostatniego Jedi” pozostawiła po sobie wiele spekulacji. Fani jednak nie odpuścili ani na chwilę i prześcigali się w hołdach: jedni tworzyli plakaty z Rey, a drudzy 16-bitowe wersje zwiastuna. Jeden z nich zwrócił nawet uwagę reżysera filmu, Riana Johnsona. Jednak praca Pinota na tym tle zdecydowanie robi większe wrażenie, bowiem nie mamy w niej do czynienia z imitacją wyglądu grafiki komputerowej lat 80., lecz prawdziwym odwzorowaniem na sprzęcie i oprogramowaniu z tamtego okresu. Używając Apple IIc i Dazzle Drew, designer przeniósł niemal każdy kadr w obraz 8-bitowy.  To niewątpliwie wymagało dużego wysiłku, ale czego się nie robi dla „Gwiezdnych wojen”.

Rzecz jasna możliwości sprzętu z lat 80. nie pozwalają na oddanie wszystkich scen, ale sporą frajdą jest patrzenie na statki, bohaterów i eksplozje w takim wydaniu. W jakiś sposób zawsze może to umilić fanom oczekiwanie na nowy materiał związany z filmem „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”, który pojawi się w kinach 14 grudnia 2017 roku. Zważywszy, że ostatnio jesteśmy karmieni dość niepokojącymi wieściami odnośnie spin-offu o młodym Hanie Solo, to w interesie LucasFilm byłoby odwrócenie uwagi od tamtego projektu. Zapewne możemy spodziewać się czegoś nowego na Comic Conie w San Diego. Impreza odbędzie się w dniach 20-23 lipca 2017 roku.  

Kamil Dachnij
Tagi: Star Wars