07.06.2019 14:45

Zwiastun żeńskiej wersji "Władcy much". Zobacz pierwszą zapowiedź filmu "Ladyworld"

Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu "Ladyworld", stworzonego na podstawie powieści Władca much. W nowej wersji porażającej historii o upadku kultury głównymi bohaterkami są młode kobiety.

Ladyworld
foto: kadr z filmu Ladyworld

"Władca much" to nie tylko porażająca powieść Williama Goldinga, ale również jej dwie adaptacje kinowe. Oba filmy pochodzą jednak z XX wieku. Amanda Kramer postanowiła odświeżyć pomysł brytyjskiego pisarza i opowiedzieć historię o mrocznych zakamarkach ludzkiej duszy z kobiecej perspektywy. Tak powstała niepokojąca produkcja zatytułowana "Ladyworld". W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu.

"Ladyworld" - zwiastun żeńskiej wersji "Władcy much"

Doniesienia o powstawaniu "Ladyworld" pojawiły się już w roku 2017. W końcu Cleopatra Entertainment zaprezentowała pierwszy trailer filmu. Produkcja jest jedynie inspirowana powieścią Goldinga, bo wiele kluczowych elementów zostało zmienionych. Motyw przewodni pozostał jednak bez zmian - grupa młodych ludzi trafia do wyizolowanego miejsca i z czasem na wierzch wychodzą największe potworności, do których jest zdolny człowiek.

W zmodernizowanej wersji "Władcy much" zamiast grupy chłopców widzimy grupę ośmiu dziewcząt. Nastolatki zostały uwięzione na niekończącym się przyjęciu urodzinowym, w czasie, kiedy cały świat spowiła apokalipsa. Odcięte od cywilizacji bohaterki postanawiają zorganizować własną społeczność. Jednak początkowa harmonia szybko zostaje rozbita przez strach, który przeistacza się chęć władzy i manipulacji. Zwiastun zapowiada, że "Ladyworld" będzie filmem dziwnym, ale niezwykle intrygującym. To wrażenie potęguje nie tylko nietypowa muzyka, ale również oniryczna scenografia i kostiumy.

Spider Ghost z filmu filmu Spider-Man: Uniwersum
Spider Ghost z filmu filmu Spider-Man: Uniwersum
Przeczytaj także Powstanie sequel i żeński spin-off filmu "Spider-Man: Uniwersum"

"Ladyworld" - kiedy premiera?

W filmie w rolach głównych wystąpiły Ariela Barer ("Runaways"), Maya Hawke ("Stranger Things"), Annalise Basso ("Captain Fantastic"), Ryan Simpkins ("Brigsby Bear"), Odessa Adlon, Tatsumi Romano, Zoe Casabere oraz Atheena Frizzell. Za reżyserię odpowiada Kramer, która jest również współautorką scenariusza napisanego razem z Benjaminem Shearnem. Światowa premiera filmu odbyła się podczas festiwalu Fantastic Fest 2018. Produkcja w końcu trafi do szerszej dystrybucji już 27 sierpnia 2019 roku. Jest to jednak data dotycząca Stanów Zjednoczonych. Na razie nie wiadomo, czy "Ladyworld" pojawi się w polskich kinach.

Zobacz też: Film z Sylvestrem Stallone'em "Na krawędzi" doczeka się remake'u. Główną bohaterką będzie kobieta

Tagi: Zwiastuny