23.10.2018 15:28

Zwiedź Nowy Jork śladami Avengers. Powstała mapa miasta, uwzględniająca najważniejsze miejsca z filmów Marvela

Gdzie znajduje się siedziba Tony'ego Starka? W którym miejscu odbyła się finałowa potyczka Spider-Mana z Vulturem? Skąd wyruszył Stephen Strange, jadąc na spotkanie z przeznaczeniem?

Zwiedź Nowy Jork śladami Avengers. Powstała mapa miasta, uwzględniająca najważniejsze miejsca z filmów Marvela
foto: kadr z filmu Avengers

Większość filmów Marvel Studios rozgrywa się na terenie Nowego Jorku. Twórcy MCU dopiero niedawno zaczęli eksplorować inne zakątki Ameryki, świata, a nawet wszechświata. Jednak Wielkie Jabłko zdominowało pozostałe produkcje swoją obecnością w filmach na podstawie komiksów Marvela. Gdzie konkretnie rozgrywały się najważniejsze sceny takich filmów jak "Spider-Man: Homecoming", "Doktor Strange" czy serii "Avengers", "Iron Man" oraz "Kapitan Ameryka"?

Filmy Marvela - animowana mapa Nowego Jorku

Jeśli oglądając filmy Marvel Studios, zastanawialiście się, w którym miejscu Steve Rogers odkrył, że przeleżał w bryle lodu 70 lat, gdzie Peter Parker zorientował się, że Nowy Jork atakują słudzy Thanosa, albo na co patrzą Doktor Strange i Ancient One podczas jednej ze swoich rozmów, to mapa stworzona przez Vanity Fair powstała dla Was! 

Jak widać, większość wydarzeń działa się na Manhattanie. Swoje epizody miały jednak również takie miejsca jak Staten Island, Coney Island, Queens oraz kilka znanych nowojorskich mostów. Przy okazji twórcy mapy pokazali miejsca, które pojawiły się w innych słynnych produkcjach - "Facetach w czerni" i 2. części historii osamotnionego Kevina.

"Kapitan Marvel" i "Avengers 4" - gdzie rozegrają się nowe filmy Marvela?

Zaprezentowana mapa dotyczy większości z 20 produkcji Marvel Studios. W kolejce czekają już kolejne filmy - "Kapitan Marvel" i "Avengers 4". Nowy Jork prawdopodobnie będzie bohaterem tych tytułów, chociaż spora część fabuły obu produkcji rozegra się również w innych miejscach świata oraz poza jego granicami. Na pierwszy solowy film o superbohaterce Marvela musimy poczekać do 8 marca 2018 roku. Zwieńczenie walki z Thanosem zobaczymy pod koniec kwietnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Marvel