Premiera nowego filmu braci Sekielskich opóźniona ze względu na koronawirusa

23.03.2020 16:05
Premiera nowego filmu braci Sekielskich opóźniona ze względu na koronawirusa Fot. . Piotr Molecki/East News

Premiera nowego filmu braci Sekielskich – „Zabawa w chowanego”, ponownie opowiadającego o problemie pedofilii w polskim kościele, została przesunięta ze względu na epidemię koronawirusa.

"Zabawa w chowanego" – premiera przesunięta

Film „Zabawa w chowanego” to kolejny film dokumentalny po głośnym i szeroko omawianym obrazie „Tylko nie mów nikomu”, dotykający problemu pedofilii w polskim kościele katolickim. Premiera obrazu była już kilkakrotnie przekładana. Ostatecznie film miał trafić do serwisu YouTube 28 marca. Teraz jednak, ze względu na epidemię koronawirusa, Tomasz i Marek Sekielscy zdecydowali się ponownie przesunąć termin premiery. Chwilowo „na czas nieokreślony”.

W uzasadnieniu swojej decyzji, którą bracia podzielili się ze swoimi fanami za pośrednictwem portalu Facebook, możemy przeczytać że:

podjęliśmy tę decyzję w poczuciu odpowiedzialności za skutki i emocje, które film może wywołać. Potrzeba teraz w naszym kraju solidarności i jedności. Na każdym kroku obserwujemy wiele dobra płynącego z różnych stron. Pomagamy sobie, to jest cudowne i niech tak zostanie.

Przeczytaj także

"Tylko nie mów nikomu" odbiło się szerokim echem

Twórcy zdają sobie sprawę, jak wielkie emocje wzbudzi ich najnowszy film. Dobrze pamiętają bowiem, jak wielkim echem odbiło się „Tylko nie mów nikomu” po swojej premierze w maju ubiegłego roku. Dość wspomnieć, że dzięki filmowi bracia Sekielscy trafili na listę 50 najbardziej wpływowych osób 2019 roku, przygotowaną przez magazyn Bloomberg Bussinessweek. Film został także uhonorowany Złotym Orłem dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego, a także specjalną Telekamerą dla Najlepszej Produkcji Roku.

W uzasadnieniu swojej decyzji, twórcy podkreślają także, że decyzję podjęli po konsultacji z bohaterami filmu dokumentalnego, którzy udzielili im pełnej zgody na przesunięcie terminu premiery. Bracia podkreślają także, że:

przyszło nam żyć w ciekawych choć trudnych czasach. Nikt z nas dzisiaj nie wie, gdzie nasz świat będzie za kilka tygodni, czy miesięcy. Najważniejsze teraz jest dbanie o siebie, o siebie nawzajem i o to wszystko, co jest jeszcze do uratowania. Czas pokaże, czy zdamy ten egzamin.

Przeczytaj także

Co z premierą filmu Sylwestra Latkowskiego?

Film „Zabawa w chowanego” jest już gotowy i spokojnie może poczekać na swoją premierę. Poruszane w nim tematy nie stracą na swojej kontrowersyjności i wywrotowym charakterze, pobudzającym do szeroko zakrojonej dyskusji społecznej. 

W tym miejscu warto jednak zwrócić uwagę na nowy film Sylwestra Latkowskiego – „Nic się nie stało”, mający demaskować problem pedofilii w polskim środowisku artystycznym. Produkcja sygnowana nazwiskiem znanego dziennikarza miała być pokazana w Telewizji Polskiej w podobnym terminie, co film Sekielskich.

Premierze miała towarzyszyć natomiast szeroko zakrojona dyskusja w studiu telewizyjnym z udziałem ekspertów. Na razie nie wiadomo czy premiera „Nic się nie stało” odbędzie się w pierwotnym terminie, czy również ze względu na niesprzyjające okoliczności, zostanie przesunięta. Czekamy na oficjalny komunikat w tej sprawie.

Czytaj także: "Tylko nie mów nikomu" – zagraniczne media skomentowały film o pedofilii.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.