„Co w duszy gra” – zobacz nowy zwiastun animacji Pixara
12.03.2020 16:06
„Co w duszy gra” – zobacz nowy zwiastun animacji Pixara Fot. . materiały prasowe

„Co w duszy gra” to nowy film animowany wytwórni Pixar. Opowiada o świecie, w którym żyją ludzkie dusze, zanim trafią do czyjegoś ciała na Ziemi. To też kolejny obraz, przyglądający się zaświatom w dziełach jednej z najpopularniejszych wytwórni filmowych. 

To nie pierwszy raz, gdy Pixar przygląda się zaświatom. W 2017 roku Lee Unkrich stworzył świetnie przyjęty i nagrodzonym Oscarem film „Coco”. Produkcja przyglądała się ludzkiej duszy, po tym jak opuści już ludzkie ciało. Historia opowiedziana była z perspektywy meksykańskich wierzeń. 

Przyszedł czas na opowieść o tym, skąd bierze się osobowość człowieka. W tym zakresie film zdaje się przypominać inny oscrowy hit – film „W głowie się nie mieści”, w którym mogliśmy oglądać rozwój ludzkich emocji z perspektywy… samych emocji, zgromadzonych w ludzkim ciele.  

„Co w duszy gra” – nowy zwiastun

Przeczytaj także

Pełny zwiastun filmu Pixara prezentuje się następująco:

„Co w duszy gra” – fabuła

Głównym bohaterem „Co w duszy gra” jest Joe Gardner, nauczyciel muzyki i aspirujący twórca jazzu. Gdy w wyniku niefortunnego wypadku, Joe trafi do zaświatów, spróbuje każdego sposobu, aby się z nich wydostać. 

Pomoże mu w tym nowo-poznana młoda duszyczka. 22 to nowa dusza, która jeszcze nie trafiła do niczyjego ciała, bojąc się jednak opuszczać dobrze znany świat. Ta dwójka wyruszy na pełną przygód wyprawę, w celu przedostania się z powrotem na Ziemię i uratowania życia Joe. 

Przeczytaj także

Pomysł na film ma już blisko 23 lata.

„Wszystko zaczęło się od mojego aktualnie 23-letniego syna. Tuż po urodzeniu miał własną osobowość. Skąd ona się wzięła? Wydawało mi się, że osobowość rozwija się poprzez interakcję ze światem zewnętrznym A jednak na jego przykładzie ewidentnie mogłem zaobserwować, że wszyscy rodzimy się z wyjątkowym, konkretnym poczuciem kim jesteśmy” – zdradza reżyser.

Obraz zapowiada się na kolejny pełen wzruszeń film przygodowy, z wyrazistym morałem i cenną lekcją na przyszłość. Wytwórnia Pixar przyzwyczaiła nas w końcu do tego, że jej produkcje nie schodzą poniżej pewnego poziomu.

Czytaj także: "Naprzód", reż. Dan Scanlon [RECENZJA]

„Co w duszy gra” – ekipa

Za sterami filmu „Co w duszy gra” stoi Pete Docter, reżyser i scenarzysta hitów „Odlot” i wspomnianego już „W głowie się nie mieści”. W oryginalnej wersji językowej, na ekranie usłyszymy natomiast Jamiego Foxxa i Tinę Fey

„Co w duszy gra” – teaser

„Co w duszy gra” – kiedy premiera?

Film „Co w duszy gra” ma wejść do polskich kin 7 sierpnia.

Czytaj także: "Wyprawa do dżungli" - nowy zwiastun widowiska z Dwaynem Johnsonem i Emily Blunt

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.