12.03.2020 16:06

„Co w duszy gra” – zobacz nowy zwiastun animacji Pixara

„Co w duszy gra” to nowy film animowany wytwórni Pixar. Opowiada o świecie, w którym żyją ludzkie dusze, zanim trafią do czyjegoś ciała na Ziemi. To też kolejny obraz, przyglądający się zaświatom w dziełach jednej z najpopularniejszych wytwórni filmowych. 

„Co w duszy gra” – zobacz nowy zwiastun animacji Pixara
fot. materiały prasowe

To nie pierwszy raz, gdy Pixar przygląda się zaświatom. W 2017 roku Lee Unkrich stworzył świetnie przyjęty i nagrodzonym Oscarem film „Coco”. Produkcja przyglądała się ludzkiej duszy, po tym jak opuści już ludzkie ciało. Historia opowiedziana była z perspektywy meksykańskich wierzeń. 

Przyszedł czas na opowieść o tym, skąd bierze się osobowość człowieka. W tym zakresie film zdaje się przypominać inny oscrowy hit – film „W głowie się nie mieści”, w którym mogliśmy oglądać rozwój ludzkich emocji z perspektywy… samych emocji, zgromadzonych w ludzkim ciele.  

„Co w duszy gra” – nowy zwiastun

Filmy animowane Pixara
Filmy animowane Pixara
Przeczytaj także TOP 10: Najlepsze animacje wytwórni Pixar

Pełny zwiastun filmu Pixara prezentuje się następująco:

„Co w duszy gra” – fabuła

Głównym bohaterem „Co w duszy gra” jest Joe Gardner, nauczyciel muzyki i aspirujący twórca jazzu. Gdy w wyniku niefortunnego wypadku, Joe trafi do zaświatów, spróbuje każdego sposobu, aby się z nich wydostać. 

Pomoże mu w tym nowo-poznana młoda duszyczka. 22 to nowa dusza, która jeszcze nie trafiła do niczyjego ciała, bojąc się jednak opuszczać dobrze znany świat. Ta dwójka wyruszy na pełną przygód wyprawę, w celu przedostania się z powrotem na Ziemię i uratowania życia Joe. 

Naprzód
Naprzód
Przeczytaj także Polski oddział Disneya ocenzurował postać LGBT w nowym filmie studia Pixar

Pomysł na film ma już blisko 23 lata.

"

„Wszystko zaczęło się od mojego aktualnie 23-letniego syna. Tuż po urodzeniu miał własną osobowość. Skąd ona się wzięła? Wydawało mi się, że osobowość rozwija się poprzez interakcję ze światem zewnętrznym A jednak na jego przykładzie ewidentnie mogłem zaobserwować, że wszyscy rodzimy się z wyjątkowym, konkretnym poczuciem kim jesteśmy” – zdradza reżyser. "

Obraz zapowiada się na kolejny pełen wzruszeń film przygodowy, z wyrazistym morałem i cenną lekcją na przyszłość. Wytwórnia Pixar przyzwyczaiła nas w końcu do tego, że jej produkcje nie schodzą poniżej pewnego poziomu.

Czytaj także: "Naprzód", reż. Dan Scanlon [RECENZJA]

„Co w duszy gra” – ekipa

Za sterami filmu „Co w duszy gra” stoi Pete Docter, reżyser i scenarzysta hitów „Odlot” i wspomnianego już „W głowie się nie mieści”. W oryginalnej wersji językowej, na ekranie usłyszymy natomiast Jamiego Foxxa i Tinę Fey

„Co w duszy gra” – teaser

„Co w duszy gra” – kiedy premiera?

Film „Co w duszy gra” ma wejść do polskich kin 7 sierpnia.

Czytaj także: "Wyprawa do dżungli" - nowy zwiastun widowiska z Dwaynem Johnsonem i Emily Blunt

Film "Co w duszy gra"

Tagi: Film Zwiastuny Disney Pixar