06.06.2019 11:28

Hugh Jackman miał stracić rolę Wolverina w pierwszej części "X-Menów". Co było powodem niezadowolenia twórców?

Hugh Jackman ostatnio udzielił wywiadu, w którym przyznał, że o mały włos nie straciłby angażu w filmie o mutantach.

Hugh Jackman Wolverine
fot: kadr z wideo

Pierwsza część filmu opartego na popularnej serii komiksów "X-Men" miała swoją premierę prawie 20 lat temu. Produkcja Bryana Singera zyskała popularność, a aktorzy, którzy w niej zagrali, na zawsze większości będą się kojarzyć z "X-Menami". Film nie tylko zapoczątkował serię dzieł o superbohaterach, ale także pomógł Hugh Jackmanowi zyskać rozgłos. Jednak w trakcie kręcenia nie wszystko szło po myśli aktora. Co wydarzyło się na planie?

Hugh Jackman mógł zostać zwolniony z "X-Menów"

W trakcie kręcenia filmu o mutantach obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami, Jackman nie czuł się pewnie na planie. W ostatnim wywiadzie, którego aktor udzielił dla Daily Mail, Hugh przyznał, że był o mały włos od stracenia angażu:

"

Powiedziano mi, że nie wszystko idzie tak, jak powinno. Miałem zostać zwolniony z mojego pierwszego hollywoodzkiego filmu - największego w mojej karierze. Byłem wściekły. Wróciłem do domu i zacząłem się zwierzać żonie [...]. Wysłuchała mnie i po godzinie w końcu powiedziała: "Słuchaj, myśle, że powinieneś sobie zaufać. Za bardzo się martwisz tym, co inni pomyślą. Wróć na plan, skup się na tym i zaufaj swojemu instynktowi... Dasz radę". "

Aktor niestety nie ujawnił, dlaczego studio uważało, że współpraca się nie uda. Nie wiadomo zatem, czy niepewność była spowodowana złą grą aktora czy był jakiś inny powód.

Foto: materiały promocyjne
Foto: materiały promocyjne
Przeczytaj także "X-Men: Dark Phoenix" - w sieci pojawiły się pierwsze reakcje. Czy seria X-Men otrzymała godne zakończenie?

"Dark Phoenix" - kiedy premiera?

W 2019 roku na ekrany kin wejdzie najnowszy film o X-Men, "Dark Phoenix". Premiera jest zaplanowana na 7 czerwca 2019 roku. Coraz głośniej mówi się również o tym, czy Marvel Studios przejmie filmy o mutantach? To prawdopodobnie jest tylko kwestia czasu.

Zobacz także: Reżyser "Dark Phoenix" porównał film do "Avengers: Endgame"

Karolina Woźniak
Tagi: X-Men